Cumartesi, Haziran 22, 2024

YSK’nin seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 7 merkezde oy verme işlemi sona erdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilen üç ilçe ve dört beldedeki oy verme işlemi tamamlandı. YSK Başkanı Ahmet Yener, saat 19.00 itibariyle yayın yasağının kalktığını duyurdu.

31 Mart’taki yerel seçimlerin ardından yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesine karar verilen Kayseri’nin Pınarbaşı, Şanlıurfa’nın Hilvan, Aksaray’ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas Yıldızeli-Güneykaya, Kırklareli Lüleburgaz-Büyükkarıştıran, Tunceli Mazgirt-Akpazarı ve Aksaray Merkez-Sağlık beldelerinde oy verme işlemi sona erdi.

Sandıkların kapandığı merkezlerde, oy sayım işlemine geçildi.

Oy verme işlemi devam ederken açıklamalarda bulanan YSK Başkanı Ahmet Yener, oy verme sırasında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını belirtti.

Yener, “21.00’den önce yayın yasağının kaldırıp kaldırılmayacağına kurul olarak karar verip sizlere duyuracağız” dedi.

Yayın yasağı kalktı

Yener, yaptığı ikinci açıklamada; yenileme seçimleri ve ara seçimlerin sorunsuz tamamlandığını ve belirlenen yayın yasağının saat 19.00 itibarıyla kaldırıldığını duyurdu.

Yener’in açıklamaları şöyle:

“2 Haziran 2024 tarihinde 7 Belediye Başkanlığı, 4 belediye meclisi, 95 muhtarlık, 40 ihtiyar heyeti üyeliğinde yenileme seçimi; 118 muhtarlık, 25 ihtiyar heyetinde ara seçimi sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Saat 21.00 itibarıyla yayın yasaklarının kaldırılmasına ilişkin kanun hükmü içerde kurulumuzca değerlendirilmiş ve yayın yasağının tüm televizyon kanalları için saat 19.00 itibarıyla kaldırılmasına karar verilmiştir. Saat 19.00’dan itibaren seçim sonuçlarına ilişkin olarak değerli basın mensuplarımız yayın yapabilir. Seçim sonuçlarının tüm siyasi partilerimize ve adaylarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER