Çarşamba, Nisan 17, 2024

YSK kararıyla: CHP’li Çerçioğlu’nun afişleri kaldırılırken, AK Partili adaya dokunulmadı

CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayı Özlem Çerçioğlu’nun, seçim vaatleri ve çalışmaları hakkında bilgilerin yer aldığı pankartları Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla kaldırılırken; AK Parti’nin adayı Mustafa Savaş’ın afişlerine dokunulmadı.

AK Parti tarafından İlçe Seçim Kurulu’na verilen şikayet dilekçesinde, “Her ne kadar herhangi bir siyasi partinin amblemine yer verilmediği tespit edilmiş ise de, söz konusu afişlerin siyasi propaganda içerdiği anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

‘İtirazlarımızı yapacağız’

Anka’da yer alan habere göre Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, YSK’nın kararına saygı duyduklarını ama isim ve fotoğraf olmayan afişlerin de kaldırıldığını söyledi:

“YSK bazı siyasi partilerin itirazı neticesinde isim ve fotoğraflı olan propaganda içerikli afişlerin sökülmesi yönünde bir kararı var. Bu karara saygımız sonsuz. Bunun dışında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin isim ve fotoğraf olmayan ve hizmetlerimizi belirttiğimiz afişlerin kaldırmasında bir sıkıntı var. Bu karar uygulanıyor. Büyükşehir ‘bu kadar yol yaptı’ yazılı bir pankartı asamazsın ama büyükşehir çalışıyor gibi yazılı pankartı yayımlayabilirsiniz diye değişik uygulaması var. Bu çelişkiden dolayı da yetkili arkadaşlarla bir anlaşmazlık oldu. Bununla ilgili görüştük. YSK’nin kararlarını uyguluyoruz. Maddenin bizi ilgilendiren kısımlarıyla ilgili de itirazlarımızı yapacağız.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER