2019’un bitmesine yakın firmalar bu yıla ilişkin istatistiklerini yayınlamaya devam ediyor. YouTube şimdi de 2019 yılında platformu üzerinde en popüler olan videoları ve müzikleri açıkladı.

YouTube cephesinden gelen açıklamalara göre; Türkiye’de enterasan bir şekilde Konuşan Kediler 3 – En Komik Kedi Videoları en çok izlenen video olmayı başardı. İkinci sırada ise Güldür Güldür Show 188.Bölüm – Okul Koridoru ve üçüncü sırada ise Hercai 1. Bölüm videosu yer aldı.

Müzik tarafında ise YouTube’da Reynmen, Derdim Olsun ve Ela şarkıları ile ilk iki sırayı kapatıyor. Listenin üçüncü sırasında ise Fatih Bulut – Çok Sevdim Yalan Oldu şarkısı yer alıyor.

DÜNYA ÇAPINDA EN ÇOK İZLENEN KANALLAR

YouTube, 2010’dan bu yana her yıl, o yılın en çok izlenen videolarından oluşan bir “yılın özeti” (Rewind) videosu paylaşıyor. Ünlü video ağı, bu yılın Rewind videosunu henüz yayınlamadı. Videodan önce, 2019 yılının istatistikleri yayınlandı.

2019 yılında YouTube’un en fazla izlenen kanalı PewDiePie ismini kullanan Felix Kjellberg’in kanalı oldu. PewDiePie Youtube kanalının abone sayısı 100 milyonu geçmiş durumda. Güzellik videoları çeken vlogger James Charles da en çok izlenen güzellik videoları listesinin üst sıralarında yer alıyor.

Spotify, 2019’un en çok dinlenenlerini açıkladı