CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun İsmail Küçükkaya ile ortak yayın öncesinde bir otelde bir araya geldiği haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun İsmail Küçükkaya ile ortak yayın öncesinde bir otelde bir araya gelmesinin gayri ahlaki olduğunu söylerken. İmamoğlu, Küçükkaya’nın kendisine Sizinle görüşeceğim, ardından Sayın Binali Yıldırım’ı ziyaret edeceğim’ dediğini aktardı.

Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım canlı yayınından tüm ayrıntılar

YILDIRIM’DAN TEPKİ

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali biYıldırım, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, Ordulu sivil toplum kuruluşlarının (STK) başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu ile yaptığı tartışma programı öncesinde Gazeteci İsmail Küçükkaya ile Ekrem İmamoğlu’nun görüştüğü iddiası için “Görüşmeleri gayri ahlaki, gizlenmesi felakettir” dedi.

Yıldırım şunları söyledi: “Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir. Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Bana Küçükkaya’dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur.

Ben buradan Ekrem İmamoğlu’na, rakibime soruyorum: Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum. İkincisi, moderatör ‘2-3 dakika sürdü’ dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü, onun da cevabını bekliyorum.”

İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, yenilenen seçim süreci ve AK Parti adayı Binali Yıldırım’la gerçekleştirdiği canlı yayınla ilgili olarak Habertürk’ten Kübra Par’a açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, canlı yayınla ilgili olarak “Bugüne kadar böyle bir yayından milletin mahrum kalması demokrasi adına o kadar üzücü ki” ifadelerini kullandı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya ile yayından önce görüştüğünü de açıklayan İmamoğlu, “Bana geldi, zaten, ‘Sizinle görüşeceğim, ardından Sayın Binali Yıldırım’ı ziyaret edeceğim’ dedi. Gizli görüşme derken, kameraların önünde değildi ama gizli de değildi” dedi.