Pazar, Nisan 14, 2024

Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul adayı Elif Erbakan mı?

Yeniden Refah Partisi ile AK Parti arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı konusunda yürütülen görüşmelerde henüz bir sonuca ulaşmazken, Yeniden Refah Partisi’nin aday göstermesi durumunda bu ismin Elif Erbakan olacağı iddia edildi.

Yeniden Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayının Elif Erbakan olacağı iddia edildi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Yeniden Refah Partisi ve AK Parti arasındaki görüşmeler henüz sonuçlanmazken, aday gösterilmesi durumunda bu ismin Elif Erbakan olacağını söyledi.

Yarkadaş, TV100’deki yayında “İstanbul’da Yeniden Refah Partisi Adayının eğer çıkartırlarsa muhtemelen Elif Erbakan olacağı söyleniyor. Rahmetli Necmettin Erbakan’ın kızı ve Genel Başkan Fatih Erbakan’ın ablası. Yeniden Refah Partisi’nde konuşulan bu” ifadesini kullandı.

İki parti arasındaki görüşmelerde şu ana kadar bir ortaklaşma kararı çıkmadı. Ancak AK Parti heyeti bugün akşam saatlerinde Yeniden Refah Partisi’ni ziyaret etmişti. Görüşme sonrasın “son sözü genel başkanlar söylecek” açıklaması yapılmıştı.

Cumhur İttifakı’na katılmayı kabul etmemişti

İsmi adaylık için dillendirilen Elif Erbakan’ın Mayıs 2023 seçimlerinde YRP’nin Cumhur İttifakı’na katılmasına karşı olduğu gündeme gelmişti.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER