CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi
Bayram ziyaretinde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, MHP heyetine "Devlet Bey evlenseydi hanımı iyi bakardı, bakmamışlar" dedi. Aydal, "Hanımın yüzünden çökenler de var" diye de ekledi.

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Ankara'da siyasi parti temsilcilerinin karşılıklı bayram ziyaretleri devam ediyor.

Yeniden Refah Partisi'ni MHP olarak genel başkan yardımcısı Sadir Durmaz'ın başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

ANKA'nın aktardığına göre Doğan Aydal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın selamını ileterek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumunu sordu. Aydal’ın, “Devlet bey benim arkadaşımdır. Değerli bir insandır. Devleti seven bir insandır. Devlet bey evlenseydi hanımı iyi bakardı, bakmamışlar...” açıklamasına MHP’li Durmaz, “Devlet beye Allah sağlıklı ömürler versin, şu anda kendisi de hem sporunu yapmaya devam ediyor, hem de bakımı da iyi. Evlilik meselesi kısmet” yanıtını verdi.

'Espri yaptım'

Aydal, "Ben espri olarak söyledim. Bir adam diri duruyorsa hanımı yüzündendir diyorlarlar ya o da pek doğru değil. Hanımı yüzünden çökenler de var” şeklinde konuştu. MHP’li Durmaz da, "Şu an bir sıkıntı yok. Türkiye’nin yükünü omuzlarımıza alınca ister istemez zaman zaman yorulabiliyorsunuz” ifadesine yer verdi.
Editör: Altan Sancar