Pazartesi, Nisan 22, 2024

Yavaş ve Güner, seçim koordinasyon merkezi açtı: Hükümeti ikaz etmenin yolu, belediye meclisi çoğunluğunu bize vermektir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP Çankaya Belediye başkan adayı Hüseyin Can Güner Dikmen’de seçim koordinasyon merkezi açtı.

Ankara’nın rekor oyla kazanılacağını belirten Yavaş, Belediye Meclisi’nde CHP’li üye sayısının artması gerektiğini ifade ederek “Çankaya’dan bir tek oy fire istemiyorum, Genç Başkanıma sonsuz destek istiyorum” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner’in Dikmen Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı mitinge dönüştü.

Yavaş: Hükümeti ikaz etmenin yolu, Ankara’da belediye meclisi çoğunluğunu bize vermektir

Simitçiler Odası’na simit zammının erteletildiğini hatırlatan Mansur Yavaş, şunları dedi: “Turpun büyüğü  heybede. 1 Nisan’dan sonra hepimizi aşırı zamlar bekliyor. Nasılsa oy veriyorlar diyerek fakir fukaranın üzerine zamları bindirmekten hiç çekinmeyeceklerdir. Bunun önüne geçmenin tek yolu hükümeti ikaz etmektir. Meclis çoğunluğunu Ankara’da bize vermektir.”

Onbinlerce yaşlı ve emekliye düzenli biçimde destek olduklarını söyleyen Yavaş, “Emeklilerimizi evlerinde üşütmüyoruz, gıdasız bırakmıyoruz, nakit yardımı yapıyoruz” dedi.

Ayrıca Çankaya Belediye başkan adayı Hüseyin Can Güner’le birlikte çalışacaklarını vurgulayan Yavaş, şunları dedi: “Çankaya’dan bir tek oy bile fire istemiyorum, genç başkanıma çok büyük destek bekliyorum. Genç başkanımızla Ankara’ya, daha önce ihmal edilen hizmetleri yapmak suretiyle daha da yaşanır bir kent olması için, burada yaşayan insanların daha da mutlu olması için elimizden geleni yapacağız.”

Güner: Ankara Mansur başkanımıza, Çankaya da gençlere emanet

“Ülkemizde derin bir yoksulluk ve baskı düzeni var” diyerek sözlerine başlayan Güner Mayıs 2023 seçimleri ardından tutulmayan sözleri hatırlattı:

“Bir yıl önce bir seçim yaşadık, bir yıl sonra yine bir seçime gidiyoruz. Şüphesiz bu sadece bir yerel seçim değil. Bir yıl önce mülakatları kaldıracağız dediler, kaldırmadılar. İşsizliği bitireceğiz dediler, bitirmediler. Ekonomiyi düzelteceğiz dediler, mahvettiler, kahrettiler.”

‘Çankaya Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasıdır’

Çankaya’nın Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren önemine vurgu yapan Güner, her zaman Çankayalılar iç içe bir belediye başkanı olacağının altını çizdi:

“Sizin gözünüzün önünde büyümüş, bu sokaklarda bayrak asmış, broşür dağıtmış, sokak sokak dolaşmış, çalışmış olan bir kardeşiniz, evladınız olarak sizin de bana sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum. Size söz veriyorum, caddede,  sokakta, meydanda, pazarda her türlü etkinlikte sizinle el ele kol kola yürüyen bir belediye başkanı görecekseniz. Beş yılın sonunda bütün Türkiye’nin konuştuğu Çankaya başarısı sadece benim değil hepimizin eseri olacak.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER