Cuma, Nisan 12, 2024

Yavaş, ilk seçim bürosu açılışını rakibinin ilçesinde yaptı: Biz mevsimlik milliyetçi değiliz

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ilk seçim bürosunu AK Parti’nin büyükşehir adayı Turgut Altınok’un Belediye Başkanı olduğu Keçiören’de açtı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk seçim bürosunu, AK Parti’nin büyükşehir belediyesi başkan adayı Turgut Altınok’un belediye başkanlığını yaptığı Keçiören’de açtı.

Yağış altında gerçekleşen programda konuşan Mansur Yavaş, “Tüm çamurlara rağmen Ankara’nın kaldırımlarından ayrımcılığı söktük. ‘Çalışıyorlar ama çalışıyorlar’ kavramını tümüyle ortadan kaldırdık. Ankara’nın dürüst yönetilebileceğini herkese gösterdik” dedi.

“Belediye Meclisi’ndeki adaletsizliği, garabeti gördünüz” diyen Yavaş, şöyle devam etti: “Biz fazla oy almamıza rağmen Belediye Meclisi’ndeki sayımız düşük kaldı. Keçiören şu yönden şansız. Yıllardır Büyükşehir Belediyesi ile Keçiören Belediyesi hep kavgalı oldu.Umduk ki, böyle bir şey olmasın. Tüm yaklaşımlarımıza rağmen böyle bir şey olmadı.”

“TARTIŞMAYI ORTADAN KALDIRMA ZAMANI GELDİ”

“Yakında Keçiören Belediye Başkan Adayımızı açıklayacağız” bilgisini veren Yavaş, “Artık bu tartışmayı ortadan kaldırılma zamanı geldi. Benimle el ele tutuşacak, benimle birlikte Keçiören için çalışacak bir belediye başkanını seçme zamanımız geldi” diye konuştu.

“BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ” VURGUSU

Yavaş, “Bizimle yol arkadaşlığı yapabilecek bir belediye başkanına ihtiyacımız var, onu da buradan seçip Belediye Meclis üyeliği çoğunluğumuzu sağlayacağız ve Ankara’ya çok güzel hizmetler yapacağız. Yavaş, “Doğrudan doğruya Türk milliyetçisiyiz bunu herkes bilsin. Kaldırılan T.C. tabelalarını geldiğimiz hafta yerine çaktık” ifadelerini kullandı.

‘MEVSİMLİK MİLLİYETÇİ DEĞİLİZ’ 

Yavaş’ın önceki seçimlerde AK Parti’nin propaganda söylemlerini anımsatarak, “Biz ise büyük çoğunluğu eskilerden kalan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadık, kendimize yakıştıramayız böyle bir şeyi. ‘Maaş veremez’ dediler. Bırakın maaş ödemeyi, bütçesi en sağlam kuruluş Ankara Büyükşehir oldu. Hepinize bir soru soracağım: Sayaçları kim okuyordu? Hiç utanmadılar bunu söylerken. Her yerde söylüyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’ta dediği gibi, ‘Biz milliyetperveriz. Doğrudan doğruya Türk milliyetçisiyiz.’ Bunu herkes bilsin. Su sayaçlarını, Ankara’mızın vatansever gençleri okuyor. Faturaları, Ankara’mızın vatansever gençleri evlere dağıtıyor. Biz, gelir gelmez geldiğimiz hafta, hani açılımı nedeniyle TC’lerden utanıyorlardı, kaldırmışlardı ya. Geldiğimiz hafta, TC tabelalarını yerine çaktık. Biz, mevsimlik milliyetçi değiliz. PKK’ya ne kadar karşıysak HÜDA PAR’a da o kadar karşıyız. Birini görmezden gelip birini birini konu etmek yok.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER