Venezuela’da muhaliflerin düzenlediği gösteride yakılan gencin görüntüleri ortaya çıktı. Protestocular, genci dövdükten sonra üzerine benzin dökerek yakıyor.

Venezuela’nın başkenti da Caracas’ta, düzenlenen Devlet Başkanı Maduro karşıtı gösterilerde, protestocuların bir kişiyi yaktığı anın görüntüleri ortaya çıktı. Gencin vücudunun yüzde 80’i birinci ve ikinci dereceden yanıkla kaplandı.

Linç girişimi, Caracas’ın zengin mahallelerinden Altamira’da yaşandı. Sağ muhalefetin çağrısıyla geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen protestolarda, 21 yaşındaki Orlando Jose Figuera protestocuların arasında kalıyor. Figuera, önce dövülüyor sonra da üzerine benzin dökülerek yakılıyor.

MADURO: IŞİD’Lİ TERÖRİSTLER GİBİ

Adalet Bakanlığı gencin linç sırasında bıçaklandığını da duyurdu. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro “Ben daha önce burada Ortadoğu’daki IŞİD’li teröristlerin yaptığı gibi birinin yakıldığını hiç görmedik. Bir kişi yakıldı, dövüldü ve bıçaklandı” dedi. Olayı “nefret suçu” olarak tanımlayan Maduro, şiddet ortamından muhalefeti sorumlu tuttu.

Maduro gencin hükümet destekçisi olduğu için saldırıya uğradığını söylerken, Latin Amerika’da ortak yayın yapan Telesur ise gencin Chavezci ya da hırsız olduğu olabileceğini ama sadece siyah olduğu için saldırıya uğradığını iddia ediyor.

Ancak bazı görgü tanıklarına göre ise genci ateşe veren grup “Chavezciye ölüm” diye bağırdı.