CHP’nin Avcılar Belediyesi başkan adayı Utku Caner Çaykara nerelidir? Utku Caner Çaykara kimdir?

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Utku Caner Çaykara, İstanbul Beykent Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık fakültesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve daha sonra İş Sağlığı ve Güvenliği ardından da İşletme Yüksek Lisans programlarını tamamladı.

ü

Lise yıllarından beri Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında siyasete başlayan Utku Caner Çaykara 2015 yılında CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, 2016-2018 yılları arasında ise Marmara bölgesinden sorumlu CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı, 2018 - 2021 yılları arasında CHP Gençlik Kolları Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.

ü

Gençlik Kolları Görevinin yanında Türkiye'nin birçok ilinde aktif saha çalışmalarında bulundu. 16. Dönem olağan Gençlik Kolları Kurultayında  MYK Üyeliğine seçildi. Utku Caner Çaykara CHP Gençlik Kolları Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak devam etmekte, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve bağlı bulunduğu meslek odalarında aktif bir şekilde görev almaktadır.

ü

Editör: Fatih Mangal