Cumartesi, Nisan 13, 2024

Ürdün’de ABD üssüne saldırı: Üç ABD askeri öldü

Ürdün’de ABD üssüne drone saldırısı sonucu en az üç ABD askeri öldü. En az 24 ABD askeri yaralandı. Saldırıyı İran destekli grup üstlendi. ABD Başkanı Joe Biden, “Hesap soracağız” dedi. 

ABD’nin Ürdün’deki askeri üssüne saldırı düzenlendi.

Açıklama ABD Başkanı Joe Biden’dan geldi. Biden, Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırı yakınlarında konuşlanan ABD güçlerine insansız hava aracıyla saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Saldırıda üç ABD askerinin öldüğü ve en az 25 askerin yaralandığı belirtildi. Biden, saldırının ‘Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini’ öne sürdü.

‘Hesap soracağız’

Biden, şunları söyledi:

Dün gece Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırı yakınında konuşlanmış güçlerimize insansız hava aracıyla yapılan saldırıda 3 ABD askeri öldürüldü ve çok sayıda kişi de yaralandı.

Bu saldırıyla ilgili gerçekleri hala topluyor olsak da, bunun Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli radikal militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini biliyoruz.

Hiç şüpheniz olmasın tüm sorumlulardan bizim seçtiğimiz bir zamanda ve şekilde hesap soracağız.”

İran destekli grup saldırıyı üstlendi

İran destekli Irak İslami Direniş Hareketi, üç ABD askerinin öldüğü ve çok sayıda yaralının olduğu saldırıyı üstlendi. Açıklamada, şunlar dendi: “Irak ve bölgedeki Amerikan işgal güçlerine direnme ve Gazze’de halkımıza karşı Siyonist oluşumu cezalandırma planının devamı olarak, Irak’taki İslami direniş mücahitleri 28 Ocak Pazar günü şafak vaktinde dronlar aracılığıyla saldırdı.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER