Pazar, Haziran 16, 2024

Ünlü doktor ve sunucu Michael Mosley’in cesedi bulundu

Tatil için gittiği Yunanistan’ın Simi adasında yürüyüş yaparken kaybolan İngiliz doktor, yazar ve televizyoncu Michael Mosley’in cesedinin bulunduğu açıklandı.

Aralıklı oruç diyetleriyle tanınan ünlü TV doktoru Michael Mosley, tatil için gittiği Yunanistan’ın Simi adasında yürüyüşe çıktıktan sonra kayboldu. Yunan yetkililer, 5 Haziran’dan beri kendisinden haber alınamayan kayıp İngiliz doktor Michael Mosley’in cesedinin Simi adasında bulunduğunu doğruladı. Adanın belediye başkan yardımcısı Nikitas Grillas The Guardian’a yaptığı açıklamada “Aya Marina bölgesinde bulundu. Onun olduğunu teyit edebilirim” dedi.

Kaybolduğundan beri hava, deniz ve kara operasyonlarıyla aranan Mosley, aralıklı orucu popüler hale getirmesi ve 5:2 diyetini tasarlamasıyla ünlenmişti. 67 yaşındaki Mosley en son çarşamba günü yerel saatle 13.30’da Simi adasındaki St Nikolas sahilinde yürüyüşe çıktığında görülmüştü. Eşi Dr. Clare Bailey, saat 19.30’a kadar geri dönmemesi üzerine yetkililere haber verdi. Doktoru bulmak için bir arama kurtarma operasyonu başlatıldı.

Arama çalışmalarına polis, itfaiyeciler, özel eğitimli köpekler, gönüllüler ve bir drone dahil edildi. Polis, Mosley’in sıcaktan etkilenerek ayağının kaymış ve belki de yüksekten düşmüş olabileceği varsayımı üzerinde çalışıyordu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER