Çarşamba, Haziran 12, 2024

Ümit Özdağ: Sinan Bey’e verilen oyların Kılıçdaroğlu’na gideceğini düşünüyorum

İkinci tur için Kılıçdaroğlu’na destek kararı açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ilk turda Sinan Oğan’a giden oyların Millet İttifakı’na döneceğini düşündüğünü belirtti.

 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü’den Ruhat Mengi’ye konuşan Özdağ, “Morali bozulan seçmenin özellikle Zafer Partisi’nin Kılıçdaroğlu’na destek açıklamasından sonra moralinin düzeldiğini ve sandığa katılımın çok yüksek olacağını düşünüyorum çünkü artık bir referandum söz konusu. Kemal Bey’e oy verecek vatandaşlar 13 milyon sığınmacının ve kaçağın Zafer Partisi tarafından vatanlarına yollanmasına da oy verecekler. Eğer vatanlarına yollanmasını istiyorlarsa Kemal Bey’e oy versinler” dedi.

‘ZAFER PARTİSİ’NİN DENKLEME GİRMESİ SONUCU DEĞİŞTİRECEK’

Özdağ, dağılan Ata İttifakı’nın birinci turdaki adayı Sinan Oğan ve seçimden 3 gün önce yarıştan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin oyları konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

Özdağ, şunları kaydetti:

“Ben çok büyük bir bölümünün hatta geçen seçimde Erdoğan’a giden oyların bir bölümünün de bu referanduma dönüş sürecinde ve Zafer Partisi’nin desteğiyle Kemal Kılıçdaroğlu’na gideceğine inanıyorum. Sinan Bey’e oy verenlerin temel tutumunun muhalefet olduğunu ve muhalefete gideceğini düşünüyorum, bir bölümü sandığa gitmeyebilir ama ilk turda Erdoğan’a oy veren vatansever seçmenin bir bölümü de artık bu ‘sığınmacıların gitmesi-kalması referandumu’ olduğu için oyunu Kemal Bey’e verecektir. Zafer Partisi’nin denkleme girmesinin sonucu değiştirecek ölçüde etkili olacağını düşünüyoruz.”

“İçişleri Bakanı olursanız hemen bu göçmenleri ve kaçakları gönderme yetkisi sizin elinizde mi olacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Hayır, bu hükümetin elinde bir yetkidir. Eğer Kılıçdaroğlu kazanırsa Anadolu Kalesi Projesi’ni hemen uygulamaya koyacağız. Bu proje; Suriyelilerin, Afganların, Pakistan’dan, Afrika’dan, dünyanın değişik yerlerinden gelenlerin ve gelmeye devam edenlerin ülkelerine geri gönderilmesini sağlamak, yeni gelişlerin de iptal edilmesi için sınırlardaki güvenliğin üst düzeye çıkarılmasıdır.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER