Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporuna ilişkin “Reşat Petek’in sahte belgelerle muhalefete gol atma peşinde. Ortaya çıkan araştırma komisyonu raporu ise AKP’nin propaganda broşürüne dönüşmüş durumda” dedi.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Özdağ, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye değindi. FETÖ ile mücadelenin iyi gitmediğini ve FETÖ’nün yeniden örgütlenme çalışmalarını sürdürdüğünü iddia eden Özdağ, mücadelenin sorunu çözecek ilkelerden uzak yürütüldüğünü savundu.

Özdağ, “Son bin senede Türk devletlerinin karşılaştığı en büyük iç tehdit şüphesiz ki FETÖ’dür. FETÖ, dünyada hiçbir gizli örgütün sahip olmadığı mali güce ve çalışma alanına sahip. Uluslararası sistem içinde de entelektüel destek oluşmuştur. AKP’nin  bu tehdidin boyutunu hala anlamamış. Bu, Reşat Petek gibi Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının halkla ilişkiler sorumluğunu üstlenmiş bir şahsiyetin sözde araştırma komisyonu başkanlığına getirilmesinden de anlaşılmıştır. Reşat petek sahte belgelerle muhalefete gol atma peşinde. Ortaya çıkan araştırma komisyon raporunun AK Parti’nin propaganda broşürüne dönüştü. Özdağ, MİT’in komisyona gönderdiği gizli belgenin özetinin de basına yansıdı. MİT’in bu belgesi gösteriyor ki FETÖ ile mücadele iyi gitmiyor. FETÖ yeniden örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

“FETÖ, DEVLETİN HASSAS KURUMLARINA SIZMA ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞ DURUMDA”

Yurt dışında yürütülen FETÖ ile mücadelenin kaybedildiğini ileri süren Ümit Özdağ, şunları söyledi:

“FETÖ, devletin hassas kurumlarına sızma çalışmalarına başlamış durumda. Yurt dışındaki mücadele ise kaybedilmiştir.  Zengin FETÖ’cülerin ödeme yaptıktan sona serbest kaldıkları doğru mudur? Zengin FETÖ’cü isen tahliye edilmek kolay, fakir FETÖ’cü isen tahliye edilmek mümkün değil midir? En son Sözcü gazetesine yapılan saldırı, AKP’nin FETÖ ile mücadeleyi bırakarak, FETÖ ile mücadele kisvesi altında muhalefete baskı yapmaya başladığını göstermektedir. FETÖ, devletin kılcal damarlarına sızacak, kapsamlı plan yapacak ancak 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ın nerede olduğunu da Sözcü gazetesinin internet sitesinden öğrenecek. Bu, insan aklına yapılmış en büyük hakaretlerden birisidir. Sözcü gazetesi tutuklamaları, FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. FETÖ ile mücadelenin halkın gözünde itibarsızlaştırılmasıdır”