Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 11. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Destekleyicileri arasında Çankaya Belediyesi’nin de bulunduğu festivalin bu yılki başlığı, “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri”. Toplam 60 filmin gösterime gireceği festivalde filmler İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Urfa’da eşzamanlı olarak gösterilecek. Festival boyunca, 18 uluslararası, 42 yerli film olmak üzere toplamda 60 uzun ve kısa kurmaca, belgesel film seyirciyle buluşacak.

2 Mayıs 19.00’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek açılış programın sunuculuğunu Mert Fırat ve Çiğdem Sezgin’in yapacak. Ayrıca etkinlikte Şafak Pavey’in yönetmenliğini yaptığı ve 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan patlamayı konu edinen “Geride Kalanlar” filmi gösterilecek.

Tüm gösterimlerin ücretsiz yapılacağı festivalde, uluslararası filmlerin yanı sıra, “Toz Bezi”, “Abluka”, “Sarmaşık “, “Nefesim Kesilene Kadar”, “Rüzgarın Hatıraları” gibi son dönem kurmaca filmler de yer alacak. Aralık sonuna kadar Türkiye turuna çıkmasının ardından İngiltere ve KKTC’de de gösterimler yapacak festivalin ayrıntılı programına http://www.iff.org.tr/ adresli internet sitesinden ulaşılabilir.