ODTÜ ve Ufuk Üniversitesi öğretim görevlisi, eski Ankara milletvekili ve TBMM başkanvekili Uluç Gürkan, DSP’nin 23 Haziran İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nu desteklememe kararına ilişkin açıklamada bulundu. Gürkan DSP için, “31 Mart’ta CHP’ye karşı aday çıkartmak için kurulan bağlantıların faturasını ödüyor olmalılar.” ifadesini kullandı.

Gürkan’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde:

“DSP Parti Meclisi, İstanbul Büyükşehir adayı Muharrem Aydın’ın çekilmesine karşın 23 Haziran seçiminde Ekrem İmamoğlu’nu desteklemeyeceğini açıklamış.

31 Mart’ta CHP’ye karşı aday çıkartmak için kurulan bağlantıların faturasını ödüyor olmalılar. Kendilerini aklamak için de “Bülent Ecevit sağ olsaydı İmamoğlu’nu desteklemezdi” tezviratına sarılmışa benziyorlar.

Aralarında Bülent Ecevit’i bire bir tanıyan, yakın çalışma içinde olan tek kişi Prof. Dr. Hikmet Sami Türk idi. O da, Parti Meclisi’nde İmamoğlu’nu desteklemek için verdiği iki önerge reddedilince 24 yıl süreyle yakasında rozetini taşıdığı DSP’den istifa etti. “DSP kuruluş felsefesinden uzaklaştırılıyor” dedi.

Bülent Ecevit’in CHP’den DSP’ye en yaşayan en yakın çalışma arkadaşı asırlık çınar Orhan Birgit, İstanbul’da İmamoğlu için çalışıyor. “Ecevit için görev yapıyorum” diyor.

Nihayet, Bülent Ecevit’in yaşam arkadaşı, DSP’nin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit… Kimsenin kuşkusu olmasın, “her şey çok güzel olacak” inancı ve kararlılığında…

Bülent Ecevit’in Meclis ve Grup Başkanvekilliğini yapan bana da yinelemek düşüyor: HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK…”