Perşembe, Mayıs 23, 2024

Uğur Kurt’un annesi: Bu kararı veren hakimin vicdanı rahat mı?

İstanbul’da Okmeydanı Cemevi’nde düzenlenen cenazede, polis kurşunu ile hayatını kaybeden Uğur Kurt için anma töreni düzenlendi. Anmada konuşan Kurt’un annesi Güllünaz Kurt, oğlunun ölümüyle eşi ve kendisinin de öldüğünü kastederek “Bu kararı veren hakimin vicdanı rahat mı? Üç kişinin katilini nasıl bıraktılar?” dedi.

Uğur Kurt, ölümünün üçüncü yılında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Cemevi’nde, vurulduğu yerde anıldı. Anmaya Uğur Kurt’un annesi Güllünaz Kurt, Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Genel Başkanı Tuncer Baş, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Cemevi Başkanı Zeynel Şahin ve Uğur Kurt’un akrabaları katıldı.

Uğur Kurt için bir dakikalık saygı duruşu yapıldıktan sonra Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Okmeydanı Cemevi Başkanı Zeynel Şahin, Kurt’un öldüğü yerde ve öldüğü saatte basın açıklaması yaptı.

Şahin “Uğur Kurt’u bilerek vurdular diye düşünüyorum. Hiçbir olayla ilgisi olmayan Uğur cenaze için beklerken polis bize ateş etti ve Uğur vuruldu. Mahkemede beraat eden polisle ilgili avukatlarımız gerekli işlemleri yapacak. Bir üst mahkemede hakkımızı arayacağız. Bu davanın takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

‘BENİM ÇOCUĞUMDAN NE İSTEDİLER’

Uğur Kurt’un annesi Güllünaz Kurt “Benim çocuğumdan ne istediler? Bu kararı veren hakimin vicdanı rahat mı? Üç kişinin katilini nasıl bıraktılar? Elini kolunu sallayarak nasıl geziyor?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kurt, “O polis ise ben de vatandaşım. Bizi hiç mi düşünmedi? Uzatsın elini. 12 bin lira para cezasını çok görüyor. Onu da ben vereyim de ona ödül olsun” diye konuştu.

‘ACIMIZI KATMERLENDİREN ŞEY ADALETİN GERÇEKLEŞMEMESİ’

Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Genel Başkanı Tuncer Baş “Asıl acımızı katmerlendiren şey beklenen adaletin gerçekleşmemesi. Bir cemevinde bir Alevinin öldürülmesi adaletin buna karşı takındığı tutum lakayt tutumdur. Demek ki bir ibadethanede bir cemevinde bir Aleviyi öldürmenin cezası 12 bin 100 liraymış” ifadelerini kullandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER