Ekonomik krizi gibi birçok gerekçeyi dile getiren muhalefet erken seçimi tartışmaya açtı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise yeni hükümet sisteminde erken seçim diye bir kavram bulunmadığını söyleyerek, "Muhalefet, böyle sahte gündemlerle kendi içindeki bilek bilek güreşini perdelemeye çalışıyor" demişti.

İstanbul İtfaiyesi filosunu genişletiyor, bakanlık personel alımını engelliyor İstanbul İtfaiyesi filosunu genişletiyor, bakanlık personel alımını engelliyor

Dün Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın sözlerine şu yanıtı vermişti: “Bu ne zaman olsun derseniz bizce yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun. Ama kendisinin yaptığı teknik değerlendirme ne kadar isabetliyse siyasi değerlendirmesi de o kadar isabetsiz.”

Selvi 'görevini yapıyor'

Erdoğan’ın canlı yayında ‘görevini yapma’ talimatı verdiği Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında iktidarın sözlerini desteklemeye çalıştı.

Selvi bunu desteklerken, ‘üçüncü dünya savaşını’ da eklemeyi ihmal etmedi: “Üçüncü Dünya Savaşı’nın konuşulduğu, dünyanın yeniden şekillendiği, halkımızın başta enflasyon ve hayat pahalılığı olmak üzere sorunlarına çözüm beklediği bir dönemde erken seçimin ülkeye ne yararı var?”

Selvi, 360 milletvekilinin erken seçim için oy kullanması gerektiğini de hatırlatarak, şunları yazdı: “Milletvekilleri yeni seçildi. 1 yıllarını yeni doldurdular. 2 yıl dolup özlük haklarını elde etmediler. Erken seçime niye gitsinler?”

Editör: Haber Merkezi