TV 5, CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş’ın, Çağlar Cilara’nın programında “LGBTİ konusunda onların kendi meclislerinde aldıkları kararları ve sorunlarının takipçisi olacağım. Biz onların insanca yaşamalarını sağlayacağız” dediği programı ‘toplumsal hassasiyetler’ gereği kaldırdığını açıkladı. Cilara ise, kanaldan ayrıldığını duyurdu.

Kanalla yolları ayrılan Çağlar Cilara konuyla ilgili olarak Twitter’dan yaptığı açıklamada, “TV5 macerası da bitti. Türkiye’de gazeteciler siyasi kutuplaşmanın, kavganın, gürültünün arasında kalıyor. Ben sorumu sorarım, haber çıkarırım, 8 yılda 3 binin üzerinde program yaptım. On binin üzerinde programlarımdan haber çıktı. Soru sormaya devam edeceğim merak etmeyin” dedi.

TV 5’TEN AÇIKLAMA

TV 5 konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada programın yayından kaldırıldığını açıkladı. Açıklamada, Taş’ın görüş ve düşüncelerinin kanalın yayın politikası gibi yansıtıldığı ve bunun seçim dönemi nedeniyle kasıtlı olarak yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Seçim öncesi oluşturulmaya çalışılan bu algı operasyonlarına fırsat vermemek için TV 5 yayın kurulu, söz konusu programı yayından kaldırma kararı almıştır. TV 5 bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplumsal hassasiyetleri ve ahlaki değerlerimiz önceleyerek yayınlarını kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir” denilerek programın yayından kaldırıldığı belirtildi.

 

ALPER TAŞ’TAN DESTEK AÇIKLAMASI

Yaşananlar sonrası CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Çağlar Cilara’ya destek verdi ve ”Evet sevgili Çağlar…Artık doğru soru soranı da dokuz köyden kovuyorlar. Ama biz onuncu köyü kuracağız. Teşekkürler, sevgiler…” yorumunda bulundu.