Cuma, Nisan 19, 2024

TÜSİAD’dan ‘tarikat’ uyarısı

Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan, eğitim sistemiyle ilgili ”Bu sistemde cemaat ve tarikatlara da, siyasetle ilişkilendirilen yapılara da yer olmaması gerekir” uyarısını yaptı.

Daha önce Turan’ın faizlerin indirilmesiyle ilgili eleştirilerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ”Sen çıraksın. Önce haddini bileceksin, iktidara ders vermek kim siz kimsiniz” sözleriyle tepki göstermişti. Ancak daha sonra Erdoğan’ın düşük faizi şiddetle savunmasına rağmen, 14 Mayıs seçimleri sonrası faizlerde artışa gidilmişti.

TÜSİAD genel kurulunda konuşan Turan, ekonomik iyileşme için rasyonel politika çerçevelerine bağlı kalmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Turan eğitim sistemiyle ilgiliyse şu uyarısı yaptı: ”Daha önce de vurgulamış olduğumuz gibi, çağı yakalamamızı sağlayacak olan eğitim sistemi, ezberciliği değil, eleştirel ve yaratıcı düşünceyi önceliklendirmekten geçer. Bilimin yol göstericiliğine sıkı sıkı sarılmalıyız. Bu sistemde cemaat ve tarikatlara da, siyasetle ilişkilendirilen yapılara da yer olmaması gerekir.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER