Perşembe, Şubat 29, 2024

Türken’in New York’taki lüks yurt inşaatı: Kentin en pahalı yerine kuruldu

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, sosyal medya hesabından Ensar Vakfı ile TÜRGEV’in ABD’de kurduğu ortak vakıf olan ve öğrenci yurdu olarak kullanılması amaçlanan Türken Foundation’ın inşaatını anlattığı bir video paylaştı. Özcan yurdun kentin en pahalı yerinde yapıldığını söyledi.

Merkezi New York’ta bulunan Ensar Vakfı’nın ortak vakfı TÜRKEN Vakfı’na, Kızılay eliyle gönderilen bağışla, dünyanın en pahalı lokasyonlarından Manhattan’da inşa edilen süper lüks yurt önünden bilgi veren CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan gelişmeleri aktardı.

BİR GECELİK ÜCRETİ: 338 DOLAR

New York’un en pahalı mahallesinde 21 katlı inşaatın yapıldığını belirten Özcan, “Yazın buraya gelmek isteseniz buraya en yakın otelin ücreti 338 dolar, bu yakınımda gördüğünüz binadaki bir dairenin fiyatı da 2 buçuk milyon dolarmış. Böyle bir muhitte bir öğrenci yurdu yapılır mı bunu sizin takdirinize bırakıyorum” dedi.

İKİ KATI TİCARETHANE

Özcan, söz konusu yurdun inşaat planını da ortaya çıkardıklarını belirterek, “Giriş katı ve birinci kat yani 21 katın en az iki katı ticarethane olarak kullanılacakmış. Dükkanlar restoranlar olacak ve kiraya verilecek. Yani TÜRKEN buradan da büyük bir gelir kazanacak. ” ifadelerini kullandı.

BM’YE KOMŞU

2014 yılında New York’ta kurulan TÜRKEN’in, süper lüks öğrenci yurdu Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nin de aralarında bulunduğu birçok önemli kuruma bir adım mesafede.

ARSASI 90 MİLYON LİRA

Türken Evi adlı proje, 2’nci Bulvar ile 41’inci Cadde’nin kesiştiği noktada 90 milyon lira (15.5 milyon dolar) satın alındığı belirtilen eski bir binanın arazisine yapılıyor. Projenin toplam maliyeti ve finansmanın kaynağı açıklanmıyor. Bir kısmı Kızılay üzerinden yapılan bağışla karşılandı ancak kalan miktar için kimlerin bağış yaptığı bilinmiyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER