Perşembe, Nisan 18, 2024

Turgut Altınok, mal varlığı sorusunda ‘top çevirdi’: Mal bizim değil Allah’ın, biz emanetçisiyiz

AK Parti’nin Ankara adayı Turgut Altınok, mal varlığını ‘kendi istediği zaman’ açıklayacağını söyledi: “Mal bizim değil Allah’ın. Hepsi Allah’ın, biz emanetçisiyiz.”

Dün Habertük’te katıldığı programda rakibi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın mal varlığını açıkladığı hatırlatılan Altınok, kendisinin de mal varlığını açıklayıp açıklamayacağı soruldu.

AK Parti’nin Ankara adayı soruya ilk başta cevap vermezken “Mal bizim değil Allah’ın, hepsi Allah’ın, biz emanetçisiyiz” dedi.

Keçiören belediye başkanlığı döneminde ‘belediyenin parasını harcamadığını’ savunan Altınok, konuyu buz pateni parkına da getirdi.

Altınok, konuşmasının sonunda ‘mal varlığını kendi istediği zaman açıklayacağını’ söyledi.

Açıklama şöyle:

“94 yılında aday olduğumda bir gazetenin manşeti ‘Ankara’nın en zengin belediye başkanı’ diye. Mal bizim değil Allah’ın, hepsi Allah’ın, biz emanetçisiyiz. Altınok’un mal varlığı, belediye başkanı olmadan önce. Belediye başkanı mal varlığını verirler. Mal varlığım belediye başkanlığımın öncesinde. Belediye başkanlığına baktığımızda kayıp var. Benim arabam belediyenin önünde durur, özel işim varsa kendi arabama biner giderim. 20 yıl görev yapıyorum, belediyenin kasasından 1 kuruş seyahat param, 1 kuruş harcırah yoktur. Hanımım, çoluğum çocuğum 20 yıl makam arabama binmemiştir. 20 yıldır 1 metre kare yeşil alan ne ticarete ne konuta çevrilmiştir.

Türkiye’de en çok parkı olan belediye Keçiören Belediyesidir, spor salonu olan Keçiören Belediyesi’dir. 5 yılda Ankara Büyükşehir’in bir tek spor salon yapmamıştır. 4,5 yıldır ABB buz patenini açamadı. Biz Ovacık’ta altı ayda buz pateni yaptık. Ankara’dan çocuklar Keçiören’e patene geliyor. Kaskını, patenini biz veriyoruz. Mal varlığımı açıklayacağım. Kendim istediğim zaman açıklayacağım. Altınok’un neyi varsa Türkiye sınırlarındadır. Başka bir kıblegahımız yoktur.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER