Cumartesi, Nisan 13, 2024

Tunç Soyer: Ülkenin kaderini değiştirmek için İmamoğlu’nu destekliyorum

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Ülkenin kaderini değiştirmek için İmamoğlu’nu destekliyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Gaziosmanpaşa’daki ‘yaşam merkezi’ açılışında sahneye sürpriz olarak Tunç Soyer’i davet etti.

İBB başkanı, Soyer’in bir süre İstanbul’da kendisiyle çalışacağını sonra İzmir’e döneceğini söyledi.

Açılışın ardından gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Soyer, “İstanbul’un kaderi Türkiye’nin kaderi oldu. Ülkenin kaderini değiştirmek için İmamoğlu’nu destekliyorum” dedi.

Ne olmuştu?

CHP Parti Meclisi, 29 Ocak’ta İzmir’de Soyer yerine Karşıyaka Belediyesi Başkanı Cemil Tugay’ı aday göstermişti.

Soyer, ertesi gün aday gösterilmeyeceğinin ‘MYK toplantısından 5 dakika önce’ kendisine iletildiğini söyleyerek bunu ‘siyasi nezaketsizlik’ olarak değerlendirmişti.

Soyer, 9 Şubat’ta genel başkan Özgür Özel’le parti genel merkezinde görüşmüş “İzmir’in ve Türkiye’nin aydınlık geleceği için doğru olanı söylemeye, bu memleket için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim” demişti.

İzmir büyükşehir belediye başkanı, 25 Şubat’taysa tekrar ‘değişimciler’i hedef almıştı:

“Ne yazık ki bugün, değişim sloganın altının boşaltılarak, hedefinden koparıldığını ve umutların sönümlendiğini üzülerek görüyoruz.  Bir parti-devlete karşı mücadele ediyorsanız, bu mücadelede umuda çok ihtiyaç vardır ve o umudun tek gerçek öznesi halk olmalıdır. Vatandaşın talepleri tek ve en gerçek yol göstericidir.

En yüksek örgüt desteği alana, başarılarıyla uluslararası alanda en yüksek makama getirilene, anketlerde birinci çıkana, onlarca esere bir teşekkürü çok görenlere buradan sitem ediyorum. Canları sağ olsun. Bana sizlerin, güzel yürekli İzmirlilerin takdiri yeter. Beni makamların en büyüğü olan gönül makamına yerleştirdiğiniz için hepinize minnettarım. Unutmasınlar! Ben uzun mesafe koşucusuyum…  Bugüne kadarki hattımız İzmir Büyükşehir Belediyesiydi. Bundan sonra sathımız, tüm Vatan olacaktır.  Biz, birlikte çok güçlüyüz. Bu asla bir son değil. Selam olsun sana İzmir!”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER