Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ankara Şubesi, burs sağladığı üniversiteli gençler ve bağışçılarla birlikte yeni yılı erken kutladı. Kutlamaya Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da katıldı.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Ankara Şubesi, yeni yılın başlamasına sayılı günler kala burs verdiği öğrenciler ve bağışçıları bir araya getirerek erken kutlama yaptı.  Dernek’te gerçekleşen kutlamaya Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da konuk oldu.

Türk kadınının sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik alanda yer almasına yönelik çalışmalar yürüten Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin (TÜKD) Ankara Şubesi, her ay olduğu gibi yılın son ayında da bursiyerleri ve bağışçılarıyla bir araya geldi. Yeni yıla girmeye bir hafta kala gerçekleşen toplantıya konuk olarak katılan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da genç üniversitelilerle yeni yılı kutladı. Kadın-erkek eşitliği konusunda kısa bir konuşma yapan Nazlıaka, Türk kadınına haklarını cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atataürk’ün verdiğini vurgulayarak, “Biz de tüm gücümüzle ve inancımızla bu haklarımıza sahip çıkacağız. Bizleri dar alanlara ve evlerimize hapsetmeye çalışılan bir dönemden geçiyoruz. Bizler 83 yıl önce Avrupa ülkelerinden bile once verilen bu hakları alamaya çalışanlara karşı var olduğumuzu bize dayatılan mahkumiyetleri asla kabul etmeyeceğiz” dedi.   

AMAÇ SADECE BURS DEĞİL, AMAÇ DÜŞÜNEN VE SORGULAYAN BİREYLER

Bağışlarla daha çok üniversiteli genç kıza burs vermeyi amaçladıklarını belirten TÜKD Ankara Şube Başkanı Meral Güler, 23 kişiye burs vermeye başlayarak yola çıktıklarını ve her geçen yıl büyüyerek bugün 85 kişiye burs verir hale geldiklerini söyledi. Kızların okumasının ve ayakları üstünde durmasının daha güçlü ve aydınlık bir gelecek sağlayacağının önemine dikkat çeken Meral Güler, “Ne kadar çok bağış olursa geleceğimize katacağımız değerler de o kadar artacak. İhtiyacı olan genç kızlarımıza maddi destek vermek onlar için çok önemli. Biz de TÜKD olarak her zaman onların yanında olacağız. Kızlarımıza maddi desteğin yanı sıra onların bilinçli, düşünen, sorgulayan, katkı sunan bireyler olarak da yetişmesi için çaba gösteriyoruz. Tüm bu çabalarımızda bizlerle olan bağışçılarımıza da gönülden teşekkür ediyoruz. Destek vermek isteyenleri de genç kızlarımızın elinden tutmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği’nin (KAİSDER) bağışı da burs verilmek üzere derneğe teslim edildi.