ABD Başkanı Trump, seçmenleriyle bir araya geldiği canlı yayında, dünyanın birçok yerindeki askerlerini evlerine geri getirmek istediğini, buna Suriye ve Afganistan’ın da dahil olduğunu belirtti. Trump, “Zihinsel olarak kendimi komünist Bernie’ye hazırlamıştım” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Fox televizyonunun Pensilvanya’dan yaptığı canlı yayında seçmenleri ile bir araya gelerek hem Fox News muhabirlerinin hem de seçmenlerinin sorularını yanıtladı.

Sputnik’in haberine göre, ABD’de de etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hakkında değerlendirmelerde bulunan Trump, bu konuda iyi bir iş çıkardıklarını ve herkesin sakin olması gerektiğini vurguladı.

Siyasetçilerin insanlarla tokalaşmak zorunda kalmasından yakınan Trump, “İnsanları el sıkışmamaya ikna etmek için bir zaman olsaydı o şimdi olurdu” ifadesini kullandı.

Trump, Demokrat başkan aday adaylarından Elizabeth Warren’ın da 14 eyalette ön seçimin yapıldığı ‘Süper Salı’dan sonra istifa etmesinin, Warren’a yakın görüşlere sahip olan Bernie Sanders’a zarar verdiğini belirtti.

Trump, “Warren gerçek bir progresif olsaydı, belki de öyledir, bu yarışı Süper Salı’dan önce bırakırdı. Böylece Sanders birçok eyalette avantaj sağlardı. Warren, Sanders’ın iyiliği için hiçbir şey yapmadı. Bu gerçek bir arkadaşlık değil” dedi.

Bernie Sanders için ‘komünist’ dedi

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için Bernie Sanders’ı mı yoksa Joe Biden’ı mı karşısında görmeyi tercih ettiğine ilişkin soruya Trump, “Zihinsel olarak kendimi komünist Bernie’ye hazırlamıştım” yanıtını verdi.

Sanders’ın güçlü olduğunu ancak Süper Salı’da bir yenilgi aldığını vurgulayan Trump, “Artık Sanders’ın karşıma çıkacak Demokrat aday olduğunu düşünmüyorum. Onun için geri dönmek zor olacaktır” diye konuştu.

Trump, başkan seçildikten eski Başkan Barack Obama ile sadece bir kere toplantı yaptığını anlatarak, “Sonra kendisiyle hiç görüşmedim. Eski başkanlardan George H. W. Bush’un cenaze töreninde yan yana oturduk. ‘Merhaba’ dedim, sonra da ‘güle güle’ dedim” ifadelerini kullandı.