Trump, İran’da düşen uçakla ilgili “Şüphelerim var. Çok trajik bir olay. Birileri hata yapmış olabilir. Çok kötü bir şey olduğuna yönelik bir hissiyatım var” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, İran’da düşen ve 176 kişinin ölümüne neden olan Ukrayna Havayolları’na ait uçakla ilgili “Çok kötü bir hissim var. Birileri hata yapmış olabilir” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, İran’ın başkenti Tahran’dan havalandıktan kısa süre sonra düşen ve 176 kişinin ölümüne neden olan Ukrayna Havayolları’na ait uçakla ilgili açıklama yaptı. Trump, “Şüphelerim var. Çok trajik bir olay. Birileri hata yapmış olabilir. Çok kötü bir şey olduğuna yönelik bir hissiyatım var” ifadelerini kullandı. Trump uçağın düşüşüyle ilgili şüpheleri olduğunu belirtti.

‘YANLIŞLIKLA’ MI DÜŞÜRÜLDÜ?

Öte yandan Reuters haber ajansı hükümet yetkililerine dayandırdığı habere göre, ABD yönetimi uçağın bir füzeyle vurularak düşürüldüğüne emin. Reuters’ın haberinde Washington’ın uydu görüntüleri nedeniyle uçağın düşürüldüğüne inandığı ifade edildi.

ABD’li yetkililerin uçağın yüksek ihtimalle İran hava savunma sistemleri tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü düşündükleri belirtildi.