Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde adrese teslim personel ilanları: 'Akrabalar işe alınacak' iddiası Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde adrese teslim personel ilanları: 'Akrabalar işe alınacak' iddiası

Sosyal medya fenomeni trans kadın Mika Raun, erkek arkadaşıyla birlikte saldırıya uğradığını açıkladı.

Erkek arkadaşıyla birlikte Antalya'nın Kaş ilçesine tatile giden Raun, olayı salıyı çarşambaya bağlayan gece Instagram'dan duyurdu. Paylaştığı sessiz videoda gözaltından yaralandığı görülen Raun, şunları yazdı: “Resmen ben ve erkek arkadaşıma saldırdılar. Öldüresiye dövüldüm. Ona defalarca vurdular üstelik yanımızda annesi ve kız kardeşi varken. Ve benim erkek arkadaşım tek başına bu insanların karşısında durmaya çalıştı. O kadar korkunçtu ki... Resmen dakikalarca saldırıya uğradık. Hastaneye götürülüyorum."

Olayı anlattı

Raun daha sonra sabah saatlerinde paylaştığı videoda, dün akşam erkek arkadaşı ve erkek arkadaşının annesi ile kız kardeşiyle bir markete gittiklerini söyledi.

Raun, burada erkek arkadaşının bir kişinin kendilerinin fotoğrafını çektiğini fark etmesi üzerine yanlarına gittiğini anlattı.

Sosyal medya fenomen sadece ikisinin dışarıda fotoğrafının çekilmesine alışık olduklarını, genellikle de rica üzerine sildirdiklerini fakat erkek arkadaşının annesi ile kız kardeşinin de fotoğrafa dahil olmasından endişe duyduklarını söyledi.

Raun'un aktardığına göre fotoğrafı çeken kişinin silmemekte ısrar etmesi üzerine arbede çıktı ve ikili saldırıya uğradı.

Saldırının marketin kamera kayıtlarını alacaklarını söylemelerinden sonra geldiğini söyleyen Raun, 'yaşam tarzı ve giyiminin de kendisiyle tartışanlar tarafından hedef alındığını' söyledi.

Dün 18 Haziran Translarla Eşitlik Günü’ydü.

Editör: Altan Sancar