Pazartesi, Mayıs 27, 2024

TİP’te ‘Gökhan Zan’ istifası

İYİ Parti’den milletvekili vekil adayı olan Gökhan Zan’ın Türkiye İşçi Partisi’nden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesi istifa haberiyle karşılık buldu. Partinin Tarsus İlçe Örgütü, karara tepki göstererek istifa ettiklerini duyurdu.

Zan’ın aday gösterilmesinden sonra Mersin’de Tarsus İlçe Örgütü, “TİP’in sürekli popüler kimlikler üzerinden adaylık dayatmasının partinin varoluş amacına ters olduğu” belirterek partiden istifa kararı aldı.

‘Düzen siyaseti’

Tarsus İlçe Örgütü adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak kısıtlı imkanlarla aylardan bu yana partimizin çalışmalarını yürütmekteyiz. Halkımızı iktidar ve muhalefet arasındaki sıkışmışlıktan kurtarmak iddiası ile yola çıktığımızı ifade ederken geldiğimiz noktada bu sıkışmışlık haline bir katkı da partimiz tarafından yapılmaktadır. Biz Anayasa’nın dahi uygulanmadığı bir ülkede, diğer partilerin sürekli sandığı işaret eden muhalefetinin karşısında durduğumuzu iddia ederken, parti günlük popülist yaklaşımlarla aday tanıtmaktadır. Bugün, Gökhan Zan’ın adaylığının gösterdiği sonuç bunun aslında parti politikası haline geldiği gerçeğidir.

Bu zamandan sonra yapacaklarımızın ‘düzen siyaseti’ diye adlandırılan partilerden bir farkı kalmayacak olması sebebiyle Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak mevcut tüm görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimizi bildirmekteyiz.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER