Cuma, Mayıs 24, 2024

THY’den pilot ve kabin memurlarına uçuş sonrası alkol testi

THY pilot ve kabin memurlarına uçuş öncesi yapılan alkol ve psikoaktif madde testi uçuş sonrasında da yapma kararı aldı. Şirket hem pilotlara hem de kabin memurlarına bir duyuru gönderdi.

Türk Hava Yolları’nda görevli kaptan pilot ve kabin memurlarına uçuş öncesi yapılan alkol ve psikoaktif madde testi alınan kararla uçuş sonrası da yapılacak.

THY konuyla ilgili olarak hem pilotlara hem de kabin memurlarına bir duyuru gönderdi. Duyuruda Kontrole Tabi Havacılık Personelinin Alkol ve Psikoaktif Madde Kontrollerine ilişkin Talimat (SHT-APAM) gereği uçuş sonrası yapılacak olan testler İstanbul Havalimanı Ekip Terminali’nde bulunan sağlık biriminde gerçekleşecek. Uçuş görevinden gelen pilot ve kabin memurları burada teste tabii tutulacak. Yapılan duyuruda ayrıca “konu hakkında gereken bilgilendirme ve yönlendirme, iniş sonrasında uçağa gelecek sağlık çalışanları tarafından ekiplerimize tebliğ edilecektir. İşlemin, uçuş sonrası görev süresi içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir. Testin uzaması halinde görev süresi sonu, testin tamamlanma zamanı olacaktır. Ekiplerimizin değişen uygulama doğrultusunda hareket etmesini rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz” denildi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER