Salı, Temmuz 5, 2022

TESK Başkanı Palandöken’den aşı çağrısı: “Önce sağlık sonra ekmek parası”

TESK Başkanı Palandöken, bir açıklama yaparak aşı ve tedbirlere uyma çağrısı yaptı. Esnafın en önemli varlığının önce sağlığı sonra da ekmek parası olduğunu belirten Palandöken, “Hem çocuklarımızın geleceği ile ilgili hem esnaf, zanaatkarların çalışma koşullarının sürdürülebilmesi için aşıya dikkat etmeliyiz” dedi.

Koronavirüs vakala ve ölüm sayılarında meydana gelen artışla birlikte uyarılar da peş peşe geliyor. Bu kapsamda en son uygulanan kapanma döneminde zor günler geçiren esnaf için Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de bir açıklama yaptı.

Açıklamasında bilim insanlarının aşılama çağrılarını da hatırlatan Palandöken, “Hem çocuklarımızın geleceği ile ilgili hem esnaf, zanaatkarların çalışma koşullarının sürdürülebilmesi için aşıya dikkat etmeliyiz” dedi.

‘ESNAFIN EN ÖNEMLİ ŞEYİ ÖNCE SAĞLIĞI SONRA EKMEK PARASI’

Okulların açılmasına sayılı günlerin kaldığını da belirten Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Okulların açılmasına çok kısa bir süre kaldı. Ancak pandemi sürecindeki ölüm sayılarında bir yükseliş seyrediyor. Halen 250’nin altına düşmedi ölüm sayıları. Pandemi kurallarına sıkı sıkı uymalıyız. Hem çocuklarımızın geleceği ile ilgili hem esnaf, zanaatkarların çalışma koşullarının sürdürülebilmesi için aşıya dikkat etmeliyiz. Bilim adamlarının aşı ile entübe sayılarındaki azalmanın ve ölümlerin daha az olacağı söylemleri dikkate alınmalı. Vaka sayıları arttıkça vatandaşlarımız tedirgin oluyor. Esnafın en önemli şeyi sağlığı, sonra da ekmek parası. Pandemi sürecinin rahat atlatılmasıyla ilgili tedbirlere dikkat edilmesi lazım.”

‘İŞLERDE HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ’

“Vakaların daha az sayılara inmesi açısından aşının önemli olduğunu bilim adamlarının vurguladığı şekliyle harfiyen uymak lazım. Yoksa mücadelede yenik düşeriz. İş yerlerimizin tekrar kapanması, vatandaşların sokağa çıkmasının kısıtlanması gibi tedbirler gelmeden bu mevzunun okulların açılmasıyla, yaz döneminin bitimiyle birlikte, bu sezonun açılmasıyla birlikte işlerde hareketlilik bekliyoruz. Bu açıdan kurallara uymaya devam edersek aşıların ne kadar faydalı olduğunu, aşılarını yaptıran yurttaşlarımızın kendisini muhafaza etmesiyle bu pandemi sürecinde kapanmalara lüzum kalmadan, herkesin rahat edebileceği ortamlar hazırlanması için önemli olacak. En az ölüm vakasıyla belki de yurttaşlarımızı hiç kaybetmeden bu müzmin hastalıktan kurtuluruz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
48,296TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER