Çarşamba, Nisan 17, 2024

Teoman, kendisini takip edip ‘pusuya yatan’ tacizci hayranından şikayetçi oldu

Şarkıcı Teoman, kendisini takip eden ve sosyal medyada taciz eden hayranı A.A.’dan “Can güvenliğim tehlikede” diyerek şikayetçi oldu. Savcılık, Teoman’ın oturduğu semtte, bakkal ve markette adeta ‘pusuya yatan’ saplantılı hayran hakkında soruşturma başlattı.

Sabah’tan Armağan Yıldız’ın haberine göre Teoman, kendisini sosyal medyadan sürekli rahatsız eden, ayrıca ev adresini öğrenen hayranı A.A.’yı savcılığa şikâyet etti.

İstanbul başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesine göre A.A. adlı kadın, sosyal medyada Teoman’la ilgili taciz boyutuna varan mesajlar paylaşıyordu.

A.A. soyadını değiştirerek Teoman’ın soyadı olan ‘Yakupoğlu’nu da kullanmaya başladı. Sosyal medyada yalnızca Teoman’la ilgili içerikler paylaşan A.A, şarkıcının paylaşımlarının altına da “Cumartesi geleceğim, evde ol”, “Canım seni görmek istiyor” diye yorumlar yazmıştı.

‘Dışarı çıktığında karşılaşmaktan korkuyor’

Teoman‘ın avukatı, şikayet dilekçesinde A.A.’nın, Teoman’ı görmek için ünlü şarkıcının oturduğu bölgedeki market ve bakkallarda ‘pusuya yattığını’, ‘hayranlıktan çok takıntılı bir ruh hali içerisinde olduğunu’ yazarak şunları dedi: “Şüpheli, ısrarlı ve planlı şekilde müvekkilin huzur ve sükûnunu bozmuştur. Müvekkili ısrarla takip eden A.A’nın bu davranışı taciz boyutuna ulaşmıştır. Müvekkil, dışarıya çıktığında sürekli A.A. ile karşılaşma korkusu içinde yaşamaktadır. Sürekli izlenildiği düşüncesine giren müvekkil, can güvenliğinden ciddi derecede endişe duymaktadır. Bu nedenle kendisinden şikâyetçiyiz.”

Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER