İşçi sınıfının görünmeyenleri çocuk işçiler

2002 yılında BM 12 Haziranı çocuk işçiliği ile mücadele günü ilan etti. Bu konuda farkındalık yaratıp sorunun çözümü için yetkilileri harekete geçirme gibi niyetle...

TCDD’den ‘Söğütlüçeşme’ye AVM’ projesi için açıklama

TCDD açıklamasında Söğütlüçeşme’de hayata geçirilmek istenen projenin AVM olmadığı belirtilirken “Proje ekolojik anlamda Kadıköy’e değer katacak bir eser hüviyetindedir” denildi.

Kadıköy Söğütlüçeşme’deki TCDD arazisine yapılmak istenen ve büyük tepki çeken AVM projesine ilişkin TCDD Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

Projenin ‘Söğütlüçeşme İstasyon ve Yaşam Merkezi Projesi’ diyerek anlatıldığı açıklamada, kurum tarafından projelendirilen ve ruhsat onay süreci devam eden projenin Kadıköy’e “ekolojik anlamda değer katacağı” savunuldu ve bir AVM olmadığı iddia edildi.

Projeyle yolcular için “güzel bir ortam” oluşturulacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projede tasarlanan ticari alanlar sadece yolcu ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış olup proje ruhu ile uyumlu yeşil alan içinde çözümlenmiştir. Proje ekolojik anlamda Kadıköy’e değer katacak bir eser hüviyetindedir. Söz konusu alan ve özellikle viyadüklerin altında kalan alanların tamamı yeniden düzenlenerek hayata kazandırılacak, vatandaşımız için ferah, güvenli alanlara dönüştürülecektir. Seyahatlerinde demir yolunu tercih eden vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunarken, Kadıköy ve İstanbul’a değer katan örnek bir yaşam merkezini de halkımıza armağan etmiş olacağız.”

(AA)

SOSYAL MEDYA

13,554BeğenenlerBeğen
209TakipçilerTakip Et
30,665TakipçilerTakip Et
9,464AbonelerAbone

KÖŞE YAZARLARI

EDİTÖR ÖNERİSİ

Fikret Başkaya: Gezi Parkı ve Hayır Bloğuyla toplumun yarıdan çoğu Erdoğan rejimine karşı olduğunu ortaya koydu

Söyleşi: Pelin Teymur Özgür Üniversite Kurucusu ve Başkanı Fikret Başkaya ile Politikyol Dosya kapsamında "Hayır'ın Yol Haritası"nı konuştuk. Başkaya, Hayır'dan sonraki süreci ve Adalet Yürüyüşü'nü...

Murat Karayalçın: Sosyal demokrasiyi yeni üretim sistemi içerisinde yeniden tanımlamalıyız

21. Yüzyılda nasıl bir sosyal demokrasi olmalı? Sosyal demokrasinin eşitlik ve özgürlük amacının sağlanması için idari, iktisadı, siyasi ve toplumsal olarak hangi araçlar kullanılmalı? 

Hayri Kırbaşoğlu: Komünistler bize “Sizin kıbleniz 6. Filo” diyorlardı, haksız değillermiş!

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu ile 'darbe ve demokrasi' kapsamında Gülen Cemaati'ni ve cemaatin AKP ile ilişkilerini konuştuk.

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER

PolitiYol Telegram'da