Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AKP’li ve CHP’li vekiller arasında kavga çıktı.

Genel Kurul’un bugünkü görüşmeleri sırasında Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u kürsüye çıkmasının ardından tansiyon yükseldi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un bugün düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında söylediklerine yönelik eleştirileri nedeniyle gerilim yaşandı.

Görüşmelere 10 dakika ara verilmesiyle milletvekilleri ayağa kalkarak birbirlerinin üzerine yürümesinin ardından Genel Kurul salonunda yumruklar konuştu.

ENGİN ÖZKOÇ’A SORUŞTURMA

Bu sırada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Özkoç hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.

ENGİN ÖZKOÇ NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP grup konuşmasında “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftira ile lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum; Haysiyetsizdir onursuzdur, şerefsizdir,alçaktır, haindir” sözlerine şu sözlerle yanıt vermişti:

“Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez. Bu kişi kendi evladından, kendi çocuklarına bütün fonları oluşturup onların zenginleşmesine ve telefonlarda paraları sıfırlattığı çocuklarına bir tanesine bedelli, diğerine çürük raporu aldırıp milletin çocukları askere gidip şehit düşüp anaların bağrı yanarken konuşan o şehide ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsiz kişidir, onursuz kişidir, şerefsiz kişidir…”

 

CHP’li Özkoç’tan iktidara ‘İdlib’ eleştirisi: Neden terör örgütlerinin hamiliğine soyunduk ve bunun için neden şehit veriyoruz?