DHA’nın haberine göre, katliamda yaşamını yitiren Murat Yurtgül’ün annesi Nimet Yurtgül, oğlunun öldüğü yeri öperek "Benim oğlum ne yaptı ki? O barış istedi barış. Benim çocuğum oyuncaklarıyla barış istedi. Onu öldürdüler" diye gözyaşı döktü. 

Burada DBP ilçe örgütünü ziyaret eden ölenlerden Polen Ünlü, Hatice Ezgi Sadet, Uğur Özkan, Emrullah Akhamur ve Murat Yurtgül’ün aileleri, parti binasında Suruç Belediyesi Eş Başkanı Nazlı Binici, DBP İlçe Eş Başkanı Rojda Binici, Barış Anneleri Meclisi, Maya-Der temsilcileri tarafından karşılandı, dava süreciyle ilgili görüştü. Bu görüşmelerin ardından Amara Kültür Merkezi’ne gelen aileler, kucaklarında yaşamını yitiren çocuklarının fotoğrafını tutarak patlamanın yaşandığı yere oyuncak ve karanfil bıraktı. 

SURUÇ’UN FAİLLERİ YARGILANSAYDI NE 10 EKİM NE DE DİĞER KATLİAMLAR OLURDU

Canlı bomba saldırısı sırasında ölen Murat Yurtgül’ün annesi Nimet Yurtgül, gözyaşları içerisinde oğlunun öldüğü yeri öperek ağıt yaktı. Anne Nimet Yurtgül, "Benim oğlum ne yaptı ki? O barış istedi barış. Benim çocuğum oyuncaklarıyla barış istedi. Onu öldürdüler. Onunla gurur uyuyorum, gurur duyuyorum" diyerek çocuğunun yaşamını yitirdiği yeri öptü. Nöbette "Kalplerimiz adalet için atsın, gizlilik kararı kaldırılsın" yazılı pankart açan aileler adına Suruç için Adalet Platformu üyesi Mesut Çeki, "Suruç saldırısıyla ilgili failleri yargılansaydı ne 10 Ekim katliamı olurdu ne de diğer katliamlar" dedi. Herkes için adalet istediklerini söyleyen Çeki, "11 değil 111 ay geçse de failleri yargılanana kadar adalet talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Yoldaşlarımızın kanıyla sulanan bu ağaca sözümüz olsun, düş yolcularına sözümüz olsun, hiç bir düş yarım kalmayacak" diye konuştu.

PolitikYol