Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’yi ezdiğini ileri sürerek, Soylu’nun Ankara’da pervane gibi döndüğünü söylemişti. Soylu, yaptığı açıklamada” Burada çok net ve açık bir şekilde söylemek istiyorum ‘Biz Özhaseki’nin emrindeyiz” dedi.

AHİD tarafından düzenlenen ‘Ankaralılar Buluşması’nda son olarak kürsüye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çıktı. Soylu, önemli bir seçime girildiği vurgusunu yaparak, Mehmet Özhaseki’nin Doğu ve Güneydoğu’da terörden etkilenen illerde gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsetti.

“Özhaseki sadece belediye başkanlığı yapmadı, sadece Cumhurbaşkanımıza yakın dost olmadı, sadece iyi bir bakanlık yapmadı, Özhaseki Türkiye’nin en önemi sorunlarından bir tanesine neşter attı, oraları inşa etti, kahramanlık ve cesaret gösterdi” diyen Bakan Soylu, alkışlar ve sloganlar eşliğindeki konuşmasında, “Adayımız inşallah Ankara’da büyük hizmetlere imza atacaktır. Burada çok net ve açık bir şekilde söylemek istiyorum, biz Özhaseki’nin emrindeyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye genelinde terör, organize suç örgütleri, uyuşturucu gibi suçla mücadele konusunda gelinen noktaya ilişkin istatistiki bilgiler de veren Süleyman Soylu, “Bir taraftan PKK’nın ayağına basıyoruz, bir taraftan PYD ve FETÖ’nün ayağına basıyoruz, bir taraftan DEAŞ’ın ayağına basıyoruz, bir taraftan da organize suç çetelerinin ayağına basıyoruz. Bize bu cesareti, karakteri ve kişiliği veren 50 gramlı oy pusulası” ifadelerini kullandı.

Özhaseki ile birlikte Ankara’nın örnek bir şehir olacağı vurgusunu da yapan Bakan Soylu, “Ankara sadece Türkiye’nin başkenti değildir, tüm gönül coğrafyasının başkentidir. Ankara aynı zamanda Türkiye’nin kalbidir. Başta da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kalbidir” dedi.

Antalya dönüşü yaşanan kazada hayatını kaybeden 2 Ankaragücü taraftarı gence de Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Soylu, “Hilmi Yaman ‘yaman’ bir adamdır. Hilmi Yaman Başkana da, tüm derneklere, Ankaralılara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, Bakan Soylu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özhaseki’ye hediye takdim etti.

Özhaseki: Tayyip Bey izin verirse Mansur Yavaş’la televizyonda tartışmak isterim