Cuma, Haziran 21, 2024

Sinan Ateş’in eşinden Semih Yalçın’a tepki: “Sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır”

Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, isim vermeden MHP’li Semih Yalçın’a tepki gösterdiği açıklamasında, “Bir siyasetçi dün yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır. Öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?” dedi.

Sinan Ateş’in resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Ayşe Ateş, “Şehit eşim Sinan Ateş’in tertemiz adını ağzına almadığı için memnun olduğum bir siyasetçi, dün yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır” ifadelerine yer verdi.

Ateş, “Eşimin Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı öncelikle kendisini temize çıkarması gereken bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır?” diye sordu.

“İNANDIRICI BULMADIK”

Ayşe Ateş, açıklamalarının devamında şunları kaydetti:

“Bütün çocuklar elbette ki masumdur; ancak bu beyefendi, iki yetim evladın hayatları boyunca yaşayacakları travmayı görmezden gelip, suçsuz oldukları sabit görüldüğü takdirde serbest kalacak olan isimlerin çocuklarını mı düşünmektedir? En azından biz, bunu inandırıcı bulmadık. Acıları deşmek istemem ancak bu beyefendi mademki bizim acımız üzerinden siyaset yapmak, bir yerlere mesaj vermek hadsizliğini gösterdi, birkaç cümle etmek mecburiyeti hasıl oldu. Bu beyefendinin oğlu (Allah rahmet eylesin) vefat ettiğinde beyefendinin koluna giren ve kendisini yalnız bırakmayan benim eşimdi. Beyefendi, rahmetli oğlunun muhterem eşine merhumun yetim bıraktığı evladının yaşadıklarını sorsa idi hakkını araması gereken çocukların hangisi olduğunu daha iyi kavrayacaktı.

Maksadım, satır satır şerh düşebileceğimiz talihsiz açıklamaya dair cevap vermek değildir. Ülkücü şehit Sinan Ateş’in evlatları, bu siyasetçinin iğreti bir şekilde kullandığı gibi mazlum değildir, aksine mağrurdur. Çünkü benim evlatlarım, hayatı boyunca tertemiz yaşamış ve evlatlarına şerefli bir miras bırakarak şehit düşmüş bir babanın çocuklarıdır.

“KÖR, SAĞIR, DİLSİZ DEĞİLİZ”

Bizi, herhangi partinin iç meselesi, diğer partilerle meseleleri ilgilendirmemektedir. Şehidimiz ile adalet arasına kim girmeye çalışıyor, bu vicdanları yaralayan suikastı kim aydınlatmaya çalışıyor, biz ona bakıyoruz. Geresi bizim için lafügüzaf. Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. Duam ve beklentim odur ki şehidimizin kırkı çıkmadan gerçekler ortaya çıksın. Tüm gerçekler belgeleriyle ortaya çıktığında, bugünlerde yapılan bu ve benzeri açıklamaların mahiyeti daha iyi anlaşılacaktır.”

YALÇIN NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün yaptığı açıklamada muhalefetin Sinan Ateş cinayeti nedeniyle kendilerini hedef aldığını iddia ederek şunları kaydetmişti:

“Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir. Evlerine ateş düşen mazlum insanların acıları da insafsızca, ahlaksızca istismar edilmektedir. Ailelerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, bacıların canı hoyratça acıtılmaktadır. Sadece diriye değil, ölüme ve ölenin hatırasına da saygısızlık edilmektedir. İktidar hırsıyla böylesine küçülerek siyaset yapmak, politika değil, pespayelik, kepazeliktir. Bu nefret siyasetinin varacağı yer hüsrandır. Bu tiksindirici siyaset anlayışının getireceği hiçbir fayda yoktur. Tam tersine ona tenezzül ve tevessül edenleri yok edecektir.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER