Cumartesi, Haziran 15, 2024

Sinan Ateş cinayeti: MHP genel başkan yardımcısı CHP’ye yüklendi, lafı PKK’ya getirdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili CHP’ye yüklendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayete ilişkin soruşturmayı iki yıl dört ay sonra, 29 Nisan’da tamamlamıştı.

22 kişiye ‘tasarlayarak öldürme’ suçu yöneltilen iddianamede cinayet sebebi de dahil olmak üzere birçok kritik bilgi yer almamıştı.

Soruşturmanın en önemli delillerinden, telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporundan neredeyse hiç bahsedilmediği gibi Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in de ifadelerine yer verilmemişti.

Birçok MHP‘linin ismi iddianamede geçerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ateş cinayetini haberleştiren kanalları tehdit etmişti.

‘Normalleşme’ tarifi yaptı

MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın da yaptığı yazılı açıklamayla Ateş cinayetiyle ilgili CHP’ye yüklendi.

‘Cinayetin MHP’yle alakası olmadığını’ savunan Yalçın, lafı PKK’ye getirdi:

  • CHP’nin, partimizle alakası bulunmayan bir menfur cinayeti günlerdir diline dolaması, PKK’nın siyasi acentesiyle iş tuttuğunu gözlerden uzaklaştırma çabasının bir parçasıdır. Buradan CHP yönetimine açık açık sesleniyoruz. Eğer sözünüzün eriyseniz, eğer ciddiyseniz, iftira ve haksız isnat yerine, hukuk yolunu işletiniz. Adliye önlerinde kuyruk olup adalete müracaat ediniz. Temcit pilavı gibi ısrarla kamuoyu gündeminde tuttuğunuz cinayetle ilgili elinizde ne belge, ne bilgi varsa mahkemeye ulaştırınız. Laf kalabalığı yapmayınız. Tribünlere oynamayınız.
  • Hepsinden de önemlisi, sayın genel başkanımızın yaman sorularını bir an önce cevaplayınız. Sıkıysa PKK’nın siyasi kolu olan DEM Parti ile ne iş çevirdiğinizi halka açık açık anlatınız.
  • Yumuşamadan bahis açılıyorsa, böyle bir şeye ihtiyaç hissediliyorsa, ilk önce normalleşmenin gerçekleşmesi gerekir. Normalleşme ise önce hesaplaşma daha sonrada helalleşme ile mümkündür. CHP, PKK ve FETÖ ile hesaplaşıp, Türk Milleti ise helalleşebilecek midir?
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER