Pazar, Nisan 14, 2024

Can Tunaboylu’ya altı yıl altı aya kadar hapis istemi

Sevgilisini dövmekle suçlanan Yüzyüzeyken Konuşuruz’un eski bas gitaristi Can Tunaboylu’nun altı yıl altı aya kadar hapsi istendi.

Şarkıcı ve söz yazarı Aybike Çelik, 15 Ekim 2023’te Tunaboylu’nun kendisine şiddet uyguladığını anlattığı bir Instagram paylaşımında dayak izlerini paylaşarak şunları yazmıştı:

“Bana işkence uygulamış bu şahsın hiçbir şey yapmamış gibi hayatına devam etmesi sinirlerimi bozuyor. Kırık kolumun ve yüzümün iyileşmesini beklerken aylardır dava işleriyle uğraşıyorum, terapiye devam ediyorum. İtibar zedeleme davası açıp, bana karşı davada bunu kullanıp, itibar zedeleme davasını şiddet davası kazanmış gibi gösterip, erkek şiddetini aklayabilmesini istemedim.”

Suçlamayı reddeden Tunaboylu da ‘süreç netleşene bir süre dinlenmek üzere’ gruptan ayrıldığını duyurmuştu.

‘Absürd’ savunma

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre savcılık soruşturmasını tamamladı. İddianameye göre olay 4 Ağustos 2023 günü İstanbul Kadıköy’de meydana geldi. Tunaboylu, sevgilisinin tırnaklarını kırdı, tartakladı, yüzüne yumruk attı ve kolunu burktu.

Olay gecesi durumdan haberdar olan bir arkadaşlarının da eve gittiği ve bilgi sahibi sıfatıyla ifadesinin alındığını, Can Tunaboylu’nun suç işlediğinin delillerle anlaşıldığını kaydeden savcılık, ‘kasten yaralama’ ve ‘hakaret’ suçlarından altı yıl altı aya kadar hapsini istedi.

Tunaboylu’ysa ifadesinde Çelik’in ‘kendisine vurduğunu, kollarıyla kendini koruduğu sırada elinin Çelik’e değmiş olabileceğini’ iddia etti.

Aybike Çelik’in olay sonrası çekilen fotoğraflarının dosyaya sunulduğunu belirten savcılık, Adli Tıp raporuna göre Çelik’in sol gözaltında morarma, yine sol gözünün içinde kanama, sol bileğinde kırık olduğunu kaydetti. Yaralanmasının hafif nitelikte olmadığı, vücuttaki kırığın hayati fonksiyonlara etkisinin orta derece olduğu rapor edildi.

Fotoğraflar: Instagram

Tunaboylu’nun yargılanmasına önümüzdeki günlerde asliye ceza mahkemesinde başlanacak.

Çelik, olayı duyurduğu Instagram paylaşımında kolu kırık şekilde 13 gün boyunca evde tutulduğunu, darp raporu alabileceği ihtimaline karşı hastaneye götürülmediğini yazmıştı.

Grubun vokalisti Kaan Boşnak da 2022’de eski eşi Başak Ceylan ve çocuğuna şiddet iddiasıyla gündeme gelmişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER