Suriye Devlet Başkanı Esad'dan Erdoğan'a yanıt: Her türlü girişime olumlu bakıyoruz Suriye Devlet Başkanı Esad'dan Erdoğan'a yanıt: Her türlü girişime olumlu bakıyoruz

Youtube’da katıldığı tartışma programında şeriatı eleştirdiği için hakkında soruşturma başlatılan Diamond Tema için yakalama kararı çıkarıldı.

Kendisi agnostik olan Tema, ‘Yer6 Film’ adlı YouTube kanalının ‘Şeriat’ konulu videosunda bir başka sosyal medya ünlüsü Asrın Tok’la tartışmıştı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Muhammed Peygamber'e hakaret ettiği' iddiasıyla hakkında 'halkın bir kesimini aşağılama’ ile ‘dini değerleri aşağılama’dan soruşturma başlatılan Tema için yakalama kararı çıkardıklarını duyurdu. Tema'nın yurt dışında olması nedeniyle bu kararı çıkardıklarını söyleyen Tunç'un X hesabından şunları yazdı: "Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamant Tema’nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir." Tema, tartışma programı gündem olduktan sonra açtığı bir internet yayınında yurt dışına çıktığını söyleyerek bir süre Türkiye'ye dönmeyeceğini söylemişti: "Herkes benim ölmemi, hapse atılmamı istiyorken internette ters kelepçeyle fotoğraflarımın paylaşılmasını istemiyorum. Bunları mutlu etmek istemiyorum. O zevki tattırmayacağım."
Editör: Ece Piroğlu