Beşiktaş’ı üst üste iki kez şampiyon yapan ilk yerli antrenör Şenol Güneş’ten Fatih Tezcan’a yanıt geldi.

Süper Lig’de iki sene üst üste şampiyon olan ve 3. yıldızı takan Beşiktaş’ta başarının en büyük mimarlarından Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi. Şampiyonluk kutlamaları sonrası Beşiktaş taraftarlarına, “Hep yüzleri gülsün. Bunu eşime söyledim, onlara da söylüyorum; gülü gülene, sevgiyi bilene ver” dediği için kendisini “Cemaatçi” ilan eden AKP’li Fatih Tezcan’a da Şenol Güneş’ten yanıt geldi.

Şenol Güneş, “Sevgimi çok belli eden bir insan değilim ama şampiyonluk günü eşime çiçek gönderdim ve not yazdım: ‘Gülü gülene kalbini sevene ver. Sevmek güzel şeydir kıymetini bilene ver’ ben bunu söyledim ama insanlar neler söyledi. O tip insanlar kötüdür ahlaksızdır. Bunlar gazeteci olmaz. Eşime söylediğim benim değil Mevlana’nın sözüdür. Mevlana’yı herkes iyi okusun.” ifadelerini kullandı.

İşte Şenol Güneş’in açıklamaları;

Kimseden şikayetçi değilim. Bu basın toplantısı daha çok 2 senenin ardından daha iyi nasıl olacağı hakkında konuşmak istiyorum. 2016-17 sezonu bize farklı bir misyon yüklemişti. Hedef takım halindeydik. Şampiyonlar Ligi sonrasında UEFA Avrupa Ligi, Ziraat Türkyie Kupası ve Süper Lig. Sadece Süper Lig’de şampiyon olabildik. Bir yetenek ortaya koymaya çalıştık, geçen sezonun üstüne koymamız gerekiyordu ve yaptık. Oldukça iyi bir planlama 5 yıllık bir plan vardı ve bu sene biz baya bir ileriye gittik.

Ben oyunlardan gidiyorum. Asıl yaptığımız hiçbir yarışmada ezilmedik. Gayret ve iyi niyetle yaptık. Dinamo Kiev maçına kötü başlamadık ama maçta dağıldık. Lyon maçlarında iyi oynadık ama başaramadık. Karabük, Kasımpaşa ve Başakşehir maçlarında çok kötü oynadık.