Cuma, Mart 1, 2024

Sendikalı işçileri kovmakla suçlanan patron ‘Allah ve devlet’e sığındı

Sendikalı işçileri işten çıkardığı ortaya çıkan çikolata markası Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız, “Önce Allah, sonra devlet, hukuk ve Cumhuriyet çalışanın ve doğrunun yanında şükür” dedi.

Umut-Sen örgütlenme koordinatörü Başaran Aksu, Twitter’dan Patiswiss’in sendikalı işçileri işten attığını söyleyerek “Sendikalı olmak anayasal haktır, gasp edilemez! Direnen Patiswiss işçilerinin sesini büyütelim!” diye yazdı.

Aksu’nu paylaşımına cevap veren Yıldız, tweet‘te fotoğraf olmamasına rağmen ‘resimde Patiswiss çalışanı olmadığını’ söyledi: “Çok komiksiniz valla ne diyeyim; boş vaktiniz çoktur sizin siz eğlenin. Şu resimde bir tane Patiswiss çalışanı yok:) hadi video çekin ben çalışanım desin 🙂 gerçi pardon bu kadar yalana dolana onu da söylersiniz siz:):):) iyi eğlenceler bizim 1000+ çalışanımızla çok işimiz var:)”

Yıldız daha sonra “Şuraya yazayım da dursun” diyerek şunları söyledi: “Önce Allah, Sonra Devlet, Hukuk ve Cumhuriyet çalışanın ve doğrunun yanında şükür. Muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz şükürler olsun dediğim zamanlar. Çünkü insanlar gerçekten kötü yahu. Yalan söylersek evladımdan çıkar diyen de yok:) ama çıkacak adalet gibi ilahi adalette bu dünyada canlarım, mutlu pazarlar. Birde bunu paylasiverin eliniz degmisken.”

 

Patiswiss CEO’su ayrıca kendisine tepki gösteren birçok kullanıcıyla da tartışmaya girdi:

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER