Cuma, Mayıs 24, 2024

Saadet Partisi: Kılıçdaroğlu’na destek yüzde 90 oldu

Saadet Partisi kurmayları, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olmasıyla ilgili parti tabanında araştırma yaptıklarını vurgulayarak, “Başta yüzde 40 destek vardı. Şimdi yüzde 90’a çıktı” bilgisini verdi.

Millet İttifakı’ndan 4 partinin milletvekili adaylarının CHP listesinde yer almalarıyla “muhafazakâr seçmeni CHP logosuna çekmek” için çalışacaklarını söyleyen Saadet Partisi kurmayları, ittifakın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tabanlarının ne kadar destek gösterdiğine ilişkin bir araştırma yaptıklarını açıkladı.

‘MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU ALMAK ÖNEMLİ’

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal’ın haberine göre, CHP listelerinden aday gösterilen DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat partili adaylar, 4 partinin adayı olmayan illerdeki çalışmalara da katılacak. Parti kurmayları, “Sadece Kemal Bey’in kazanması değil, Meclis çoğunluğunun alınması da önemli. Yoksa ‘topal ördek’ durumu olur. Biz Meclis çoğunluğunu da alarak güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi kurmayları da, tabanın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini ölçtüklerini aktarırken, “Kemal Bey’e tabanda başta yüzde 40’lık bir destek vardı. Şimdi bu oran yüzde 90’a çıktı” bilgisini paylaştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER