Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hükümetin politikalarını anlamak da acziyet içindeyiz. Hükümetin bütün politikalarına bir çekidüzen verme ihtiyacı var” dedi

Karamollaoğlu, partisinin Genel İdare Kurulu Toplantısına katıldı. Karamollaoğlu, konuşmasında AKP hükümetini eleştirdi.

Türkiyenin başta Ortadoğu olmak üzere bölgede etkinliğinin silinmek istendiğini kaydeden Karamollaoğlu, dış politikayı da eleştirerek şunları söyledi:

“Bütün çaba Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ortadan kaldırılmasıdır. Ege’deki 181 ada veya adacıkta artık yokuz. Ege’nin silahlanmış olmaması icap eder. Sadece onlar değil, Ege’de büyük adalarda da silahtan uzak tutulması gereken adalardır. Ama Yunanistan bu adalara yerleşti.  Biz sadece uzaktan bir fotoğraf çektiriyoruz ve güya onlara gözdağı veriyoruz. Ama bu ciddi bir boyut kazandı. Böyle giderse Ege bir Yunan denizi haline gelecek. Bunun için hükümetin politikalarını anlamak da acziyet içindeyiz. Hükümetin bütün politikalarına bir çekidüzen verme ihtiyacı var”

“TÜRKİYE EKONOMİK YÖNDEN GÜÇLENMİYOR TAM TERSİNE ZAYIFLIYOR”

Temel Karamollaoğlu, iktidarın zihninde bir yorgunluk olduğunu belirterek, yeni politikalar üretilemediğini savundu. 16 Nisan’da gerçekleşen referandumun sonuçlarını anımsatan Karamollaoğlu, “Başkanlık sistemine iki sene sonra geçecektik ama fiilen geçtik.  Hadi bakalım, bir gün sonra bütün problemlerimiz çözülecekti. Terör bitecekti, ekonomik problemler kalmayacaktı. Türkiye’nin dış politikası düzelecek, güçlü bir iktidar olup çıkacaktı. Hangisi gerçekleşti? Hiçbiri… Zaten böyle giderse bunların gerçekleşmesi mümkün değil. Türkiye ekonomik yönden güçlenmiyor tam tersine zayıflıyor” ifadelerini kullandı.