Cumartesi, Mayıs 18, 2024

RTÜK’ten Kılıçdaroğlu’nun kaçış planı videolarını yayımlayan kanallara ceza raporu

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “ABD’ye para akışı elimizde, paravan vakfın yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait!” açıklamasını yaptığı videoyu yayımlayan KRT TV, TELE1 ve Halk TV ile ilgili RTÜK’te ceza raporu hazırlandığını duyurdu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun salı akşamı paylaştığı, TÜRGEV ve Ensar üzerinden Amerika’ya para aktarılması ile ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV ile ilgili RTÜK’te dosya hazırlatıldığı öğrenildi. Dosyanın pazartesi RTÜK’ün gündemine geleceği bildirildi.

ŞİKAYETÇİLER ENSAR VE TÜRGEV

Daha sonra Twitter hesabından açıklama yapan Taşçı, “CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD’yepara aktarılmasıyla ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı. Dosyalar Pazartesi günü Üst Kurulda görüşülecek! Şikayetçi TÜRGEV ve ENSAR! RTÜK, Ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlamayı suç saydı! Gerekçe “doğruluğu kesinleşmemiş”! Dünyanın her yerinde haber değeri taşıyan ve ‘yorumsuz’ bu yayın nedeniyle TV’lere para cezası verilmesi isteniyor. Karar Pazartesi günü…” ifadesini kullandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER