'2028'in Cumhurbaşkanı' diye anons edildi, Dervişoğlu: İnanan bizimle yürüsün, inanmayanın yolu açık olsun '2028'in Cumhurbaşkanı' diye anons edildi, Dervişoğlu: İnanan bizimle yürüsün, inanmayanın yolu açık olsun
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, LGBTİ+'larla ilgili pozitif haberler yapan medya kuruluşlarına gözdağı verdi: "Gözümüz üzerlerinde.." İktidara yakın Milliyet yazarı Zafer Şahin, dün Twitter'dan Medyascope'un 'Tatilde izlenecek altı LGBTİ+ film-dizi önerisi' başlıklı haberini hedef gösterdi. Şahin'in paylaşımını alıntılayan RTÜK başkanı, şunları yazdı: "Batı fonlu bazı medya organlarının aile kurumumuzu parçalamak ve gençlerimizi kişiliksizleştirmek için sistematik olarak yürüttüğü sapkın kampanyaları görmüyor değiliz. İzleme Uzmanlarımız tatilde de çalışıyor. Gözümüz üzerlerinde.. İnancımıza, kültürümüze, örf ve adetlerimize aykırı yapımlar ve bunları pazarlayan iş birlikçileriyle mücadelemiz aralıksız devam edecektir."

Medyascope internet sitesi ve YouTube üzerinden yayın yapıyor.

RTÜK'ün internet gazetelerini denetleme yetkisi bulunmuyor. Öte yandan RTÜK, şubatta YouTube yayınlarını denetleyebilmesi için çalışmalara başladığını açıklamıştı.

ü

Editör: Altan Sancar