Son 16 turu müsabakalarında Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen Türkiye A Milli Takımı, Cumartesi günü Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Turnuva tarihinde ikikez çeyrek final oynama şansı yakalayan A Milli Takım, ikinci defa yarı finale çıkmayı amaçlıyor.

Fenerbahçe, Vargas'la sözleşme yeniledi Fenerbahçe, Vargas'la sözleşme yeniledi

Hollanda ile oynanacak bu önemli maç içinse Beşiktaş’ın hem belediye başkanı hem de kulüp başkanı anlaşmaya vardı. Rıza Akpolat ile Hasan Arat arasında yapılan görüşmelerde bu maçın Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’ndan canlı yayınlanarak taraftarlara izletilmesi kararı alındı.

Detaylar paylaşıldı

Beşiktaş’ın X hesabından etkinliğin detayları paylaşıldı. Buna göre saat 20.00’de seyirciler stada kabul edilmeye başlanacak. Tüm koltuklara da Türk bayrakları yerleştirilecek. Loca sahipleri ise maçı localarından takip edebilecek. Kulüp ve belediye ekipleri, bir araya gelerek organizasyon için çalışmalara başladı.

Rıza Akpolat: Bir oluruz yolunda!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, X hesabından organizasyona dair şu açıklamayı yaptı: “Euro 2024 Şampiyonluğu yolunda milli coşkumuzu stadyuma taşıyoruz! ‘Bir oluruz yolunda!’ dedik ve büyük Beşiktaş ile el ele verdik. Hollanda ile çeyrek final maçımızı Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’nda birlikte izliyoruz! Haydi İstanbul, Beşiktaş’ta buluşalım! Çeyrek Final Heyecanını Hep Birlikte Yaşıyoruz.”

Beşiktaş’ın açıklaması

Beşiktaş kulübünün X hesabından da organizasyonun detayları paylaşıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“EURO2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselen A Milli Takımımızı coşkuyla desteklemek için Tüpraş Stadyumu’nda buluşuyoruz. Hollanda - Türkiye maçını hep beraber Tüpraş Stadyumu’nda dev ekranda izliyoruz! Kulübümüz ve Beşiktaş Belediyesi’nin ortak düzenlediği organizasyonda siz de yer alın! Haydi İstanbul, yarı final coşkusunu hep beraber yaşayalım!

◾️ Kapılar saat 20.00'de açılacak.

◾️ Loca sahipleri maçı kendi localarından takip edebilecek.

◾️ Tüm koltuklara Ay-Yıldızlı bayrağımız yerleştirilecektir.”

Editör: Haber Merkezi