Ergenekon-Balyoz davalarından beraat eden eski CHP İstanbul Milletvekili Emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek, bugün verilen Ergenekon davasındaki karar ile ilgili PolitikYol’a değerlendirmede bulundu. Çiçek, “Geç gelen bir adaletle karşı karşıyayız. Uzun bir zaman sonra da olsa adaletin yerine gelmiş olması sevindirici.” dedi. 

Herkesin bu süreçten ders alması gerektiğini vurgulayan Çiçek, “Türkiyenin bu karanlık süreçleri tekrar yaşamaması için milletçe, hep birlikte temeli adalet olan devleti ihya etmemiz, tekrar kurmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Dursun Çiçek’in değerlendirmesi şu şekilde:

“Geç gelen bir adaletle karşı karşıyayız. Uzun bir zaman sonra da olsa adaletin yerine gelmiş olması sevindirici. Tabi bu süreçte kaybettiklerimiz var, adalet şehitlerimiz var. Onları rahmet ve saygıyla anıyoruz. Bu kumpası kuranların hepsinden hukuk önünde hesap soruyoruz. Umarım en kısa sürede siyasi ayağından da Türk milleti adına yargıda hesabını soracağız. Türkiye’nin bu karanlık süreçleri tekrar yaşamaması için milletçe, hep birlikte temeli adalet olan devleti ihya etmemiz, tekrar kurmamız gerekiyor. Herkesin bu süreçten ders alması gerekiyor.

Ayrıca Yargıtay kararında böyle bir örgüt olmadığı tespit edilmiştir. Yargıtay kararı ile böyle bir örgüt olmadığı, bu örgütün siyasi dış destekli FETÖ militanları tarafından uydurulduğu ortaya çıkmıştır, hukuki bir gerçek haline gelmiştir.”