Pelin Teymur

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla ilgili süreci PolitikYol’a değerlendirdi. Ataşehir İlçe Seçim Kurulu’ndan nöbette olduklarını belirten İlgezdi, partinin bütün vekillerinin İstanbul’a gelerek nöbette olduklarını ifade etti. 

Büyükşehirin oylarının sayılması için İstanbul’un birinci ve ikinci bölge diye ayrıldığını ifade eden İlgezdi; “İkinci bölgenin tüm oylarının sayılmasına, ikinci bölgede de sadece geçersiz oyların sayılmasına karar verildi. Dün akşam sayımlar başlamıştı ancak YSK’nın aldığı bir kararla durdurulduğu söylendi. Gece geç saatte kapattık burada sayımları. Sabah geldiğimizde tekrar sayıma devam edildiği kararı geldi. Sayım çok yavaş gidiyor, 20-25 dakikada bir sandık ancak sayılabiliyor. Dolayısıyla çok uzun bir sürece yayılacak bir tablo var.” dedi.

İlgezdi; “Emsal olarak Çatalca’da alınan karar bize gönderildi. YSK yaptığı açıklamada bu kararın ilçe seçim kurullarınca verilebileceğini söyledi ancak şu an uygulanmıyor.” dedi.

Bütün vekillerin ve örgütün yanlarında olduğunun altını çizen İlgezdi; “Tüm Türkiye’deki CHP vekillerimiz şu an İstanbuldalar, bugün eksik olanlar da geldi. Hep birlikte geceli gündüzlü nöbet tutuyoruz. Şu an Osmaniye vekilimiz Baha Ünlü, Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer, Yüksek Disiplin Kurulu Üyemiz Gülsüm Florinalı, İstanbul vekilimiz Mehmet Bekaroğlu buradalar. Örgütümüz de burada. Hep birlikte bekliyoruz.” dedi.

PolitikYol Soruyor | CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca: Oyların sayımı sırasında itiraz yoksa geçersiz oyların yeniden sayılması hukuka aykırı