TCMB faiz kararının takip edileceği güne Dolar 7,70 TL seviyesinin üzerini test ederek başladı. Dolar 7,7165 TL seviyesine kadar yükselerek yeni zirvesini gördü.

Merkez Bankası faiz kararının takip edileceği yeni güne Dolar/TL 7,70 seviyesinin üzerini test ederek başladı. Dolar/TL 7,7165 seviyesine kadar yükselerek yeni zirvesini gördükten sonra 7,70 seviyesinin hemen altında işlemlere devam ediyor.

Euro/TL 9,0226 ile rekor kırdıktan sonra 8,97 seviyesinden işlem görüyor.

Birçok farklı kurumunu anketine katılan ekonomistlerde genel olarak beklenti TCMB’nin Eylül toplantısından faiz değişikliği gelmeyeceği yönünde olurken, TCMB Faiz kararını saat 14.00’te açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.

Diplomatlara göre, Türkiye’nin deniz yetki alanları konusunda Yunanistan’la istikşafi görüşmelere başlamayı kabul etmesi, Avrupa Birliği’nin (AB) Ankara’ya Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama faaliyetleri nedeniyle yaptırım uygulama ihtimalini düşürdü.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, bir korumasının yeni tip korona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından tedbir amacıyla kendisini karantinaya aldı. Maas, planlanan Ürdün gezisini de iptal etti.