Dün 7 lira seviyesinin üzerine çıkan dolar, yeni güne de bu seviyenin üzerinde başladı.
En yüksek 7,08 seviyesini gören Dolar/TL, bu dakikalarda 7,04 seviyesinden işlem görüyor. Euro/TL 8,41 seviyesinde seyrediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 19 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 784’e yükseldiğini ve bugün bin 178 kişiye korona virüs tanısı konulduğunu açıkladı.

İspanya’da bin 772 yeni korona virüs vakası tespit edildi. Bu sayın ülke genelinde karantina uygulamasının kaldırılmasından bu yana bir günde tespit edilen en yüksek vaka sayısı oldu.

Almanya’da 1.045 yeni korona virüs vakası tespit edildi.

Çin’de 37 yeni korona virüs vakası tespit edildi.

ABD Başkanı Donald Trump Cumhuriyetçi Parti’den başkan adaylığının kesinleşeceği kurultay konuşmasını Beyaz Saray’dan yapmayı değerlendirdiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, teknoloji ve internet alanında ulusal güvenlik tehdidi olarak gördüğü Çin’e karşı “Temiz Ağ” adı verilen planı açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası ve Cumhuriyetçi Parti, Nevada eyaletinin kayıtlı her seçmene postayla oy pusulası gönderilmesi kararını mahkemeye taşıdı.

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, korona virüs enfeksiyonları yükselirken ABD ekonomik aktivitesinin son haftalarda yavaşladığını belirterek, ülkenin yeniden açılmasının tahmin edilenden çok daha uzun sürebileceğini söyledi.

Dallas fed Başkanı Robert Kaplan, korona virüs vakalarının yeniden artmasının ekonomik toparlanması sessizleştirdiğini ve Kongre’nin artan işsizlik ödeneğini sağlamaya ve eyalet ve yönetimlere yardımı sürdürmesi gerektiğini söyledi.

Borsa İstanbul Pay Piyasasında Temmuz’da yabancı yatırımcıların işlem hacmi tarihi zirvesine ulaştı.

ABD’de Challenger işten çıkarmalar (14.30), işsizlik başvuruları(15.30), doğal gaz stokları (17.30) izlenecek.

İngiltere Merkez Bankası(BoE) faiz kararını açıklayacak (09.00). Piyasalarda beklenti faiz ve varlık alım programında değişiklik olmayacağı yönünde.

Hindistan, Çekya ve Moldova merkez bankaları da Faiz kararlarını açıklayacaklar.

Almanya’da fabrika siparişleri verisi açıklanacak (09.00).